Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Novým šéfem Komise pro cenné papíry (SEC) se má stát profesor blockchainu Gary Gensler

Agentura Reuters informovala ohledně nové hlavy Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC). Udajně již zná jméno nového šéfa SEC, kterého si vybral nově zvolený prezident USA Biden.

Novým předsedou komise bude Gary Gensler

Reuters tvrí, že má exkluzivní informaci od dvou nezveřejněných zdrojů, kteří znají jméno budoucího předsedy SEC. Tím by se měl stát Gary Gensler, který poslední léta strávil na MIT výukou kurzů digitálních aktiv a blockchainu.

Agentura uvádí:

„Očekává se, že Gary Gensler, přední finanční regulátor pod Obamovou administrativou, bude v nadcházejících dnech jmenován předsedou americké Komise pro cenné papíry (SEC) nově zvoleným prezidentem Joe Bidenem…”

TIP: Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

SEC by mohla být více “krypto-friendly”

Gary Gensler byl údajně nominován Bidenem na předsedu SEC. Během Obamovy vlády byl Gensler předsedou Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) a dlouhodobě se pak věnoval blockchainu, který vyučoval na soukromé koedukované výzkumné univerzitě MIT.

Pokud se zvěsti o nominování Genslera ukážou být pravdive, stane se pravděpodobně nejvíce kryptoinformovanou osobou, která kdy vedla tento regulační orgán. To by mohlo znamenat např. možné schválení Bitcoin ETF

fondů.

Jay Clayton

Den před svým odchodem z komise, těsně před koncem roku 2020, se Jay Clayton rozloučil podáním trestního oznámení na Ripple, což citelně srazilo dolů cenu i přijetí 4. největší kryptoměny XRP. Brad Garlinghouse k tomu uvedl, že je neuvěřitelné, že americký regulační úřad vybírá vítěze a poražené v odvětví a dodal: „S tímto chováním se SEC zapojuje do totálního útoku na krypto průmysl. To bude skutečné dědictví Jay Claytona.”

Gensler je lídrem ve finanční politice Bidenova přechodného týmu, kterým se stal krátce po volebním vítězství Bidena na začátku listopadu. V té době se hodně spekulovalo o potenciální roli Genslera v nadcházející administrativě, přičemž mnozí předpovídali právě komisi SEC.

XRP se propadl pod Litecoin! Brutální pád může pokračovat po žalobě významného investora [Souhrn]

Ministerstvo financí Spojeného království: XRP není cenný papír

Největší britská banka blokuje kryptotransakce; Morgan Stanley investuje do MicroStrategy; Bitcoin je bublina, říká Bank of America: Zprávy z banky

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *