Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

CFTC: Ethereum je komodita a očekává se vznik derivátů, stejně jako u BTC

Předseda Komise pro obchodování s komoditními deriváty futures (CFTC) je přesvědčen, že jednotka Etherea ether (ETH) je komodita. To by mohlo mít velký dopad na Ethereum i na celý trh altcoinů, zejména v kontextu možného začátku altcoinové sezóny.

Ethereum je komodita

Předseda CFTC Heath Tarbert řekl na finančním summitu Yahoo, že se domnívá, že ETH je komodita a spadá tak pod dohled CFTC. Navíc očekává, že CFTC umožní vznik a obchodování s deriváty etheru na americkém trhu již v blízké budoucnosti.

„O bitcoinech jsme byli velmi jasní: bitcoin je komodita. O eteru jsme neřekli nic – až dosud. Podle mého názoru jako předsedy CFTC je ether komoditou.”

Tarbert dále uvedl, že na kryptotrhu panuje „nejednoznačnost“ ohledně stavu mnoha kryptoměn, ale zdůrazňuje, že „s podobnými digitálními aktivy by se mělo zacházet stejně.“ To by se mělo týkat také forků.  A dodává, že je důležité, aby USA převzaly vedoucí úlohu v oblasti digitálních aktiv, jako tomu bylo v předchozích technologických revolucích. Řekl:

“Chci zdůraznit význam blockchainu a digitálních aktiv ve Spojených státech, a zejména jako předseda CFTC chci, aby USA vedly v této technologii.”

Vznik derivátů ETH

Tarbert souhlasí s názorem Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), že bitcoiny a ether nelze klasifikovat jako cenné papíry. Věří, že ether je komodita a dokonce už otevřeně prohlašuje, že očekává brzký vznik derivátů ETH. S tím přichází relativně krátce po spuštění první burzy, která nabízí fyzicky podložené a vypořádávané BTC futures kontrakty – BAKKT.

Ve čtvrtek jsme vás také informovali o prvním vydání pokynů pro danění kryptoměn v USA po 5 letech. Pokyny se týkají i složitějších případů, jako je třeba fork, při kterém držitelé kryptoměny získají nové mince.

Update (květen 2020:) Ethereum má malý milník: První ETH futures byly spuštěny v USA

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://dailyhodl.com/
https://www.theblockcrypto.com/

Co číst dále?

VIDEONÁVOD | Jak získat zdarma Stellar – Airdrop XLM na Keybase

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *