Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Podle ekonomů se blíží recese! Její příchod je jistý, jen nevíme kdy!

Již delší dobu se hovoří o krizi. Ekonomové se podle všeho stále častěji přiklání k názoru, že trhy slábnou a blíží se recese, která by mohla udeřit v následujících dvou letech.

Recese se přibližuje v době nejdelší expanze

Zatímco recese je “pouze” určité zpomalení ekonomiky, které by se časem mělo napravit “samo”, krize mívá vážné následky. Když budeme recesi odkládat, opatření, která k tomu použijeme, časem pravděpodobně ztratí účinnost a následky mohou být o to horší. Řada ekonomů se shoduje, že se recese blíží, jiní však poukazují na to, že když ji všichni očekávají, tak k ní nedojde.

Jak se zdá, tak expanze, která začala v červnu 2009, stále pokračuje, a je tedy na dobré cestě stát se nejdelší v historii. A to i přes stále trvající problémy na trzích a obchodní válku USA s Čínou, potažmo s Ruskem a dalšími zeměmi. Válka způsobuje krizi a ta ekonomická zřejmě také. Nicméně, zatím se daří příchod recese odvrátit různými opatřeními, a to i přes rekordní období expanze, jak naznačuje následující graf.

expanze, nejdelší, tabulka, recese
Graf: Srovnání délky období expanze US ekonomiky od 2. světové války (zdroj: Statista.com).

Ekonomové v obavách

Rostoucí počet ekonomických analytiků se obává nejnovějších ekonomických ukazatelů v USA: výrobní aktivita zasáhla desetileté minimum! Je jisté, že nekonečný růst je nemožný, s tím souvisí prakticky jistý příchod další recese. Otázkou není jestli, otázkou je kdy. Jak píše Kryptomagazin.cz, Americká Národní asociace pro byznys a ekonomiku provedla průzkum, který zveřejnila toto pondělí.

Z výzkumu plyne, že až 80 % ekonomů si myslí, že hospodářský růst zpomaluje. V červnu si to přitom myslelo pouze 60 % ekonomů. Další výzkumy pak ukazují více, např. až 53 % amerických finančních ředitelů věří, že než budou v USA v roce 2020 prezidentské volby, tak recese udeří, což potvrzují také obavy domácností, které již údajně začínají ve 45 % případů přesouvat své úspory na dluhopisy a nemovitosti.

Pesimismus však není nový, ale vlastně je na vzestupu už od začátku roku 2018. Stávající mechanismy monetární politiky dokáží leccos vyřešit. Nicméně je pravda, že když se budou neustále dokola využívat, tak jak se to nyní dělá, tak časem ztratí svou účinnost. Příchod krize by pak mohl být skutečně velmi tvrdý.

Závěr

Spekulace ohledně korelace Bitcoinu s jinými aktivy a ohledně jeho chování v recesi budou rozptýleny s jejím příchodem. Přestože byl stvořen jako odpověď na krizi, řada odborníků i kryptonadšenců si myslí, že v recesi bude jeho cena klesat společně s ostatními aktivy. Naopak, pokud jde o měnové problémy a hyperinfalci, tak už víme, že v takovém případě Bitcoin roste a stává se z něj “bezpečný přístav”. Jak už bylo řečeno, příchod recese je v podstatě jistý. Nevíme sice kdy k tomu dojde, ale momentální období ekonomické expanze je rekordně dlouhé.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.statista.com/
https://kryptomagazin.cz/

Co číst dále?

CFTC: Ethereum je komodita a očekává se vznik derivátů, stejně jako u BTC

Soutěž! | Zahrajte si o Litecoin s Hodlerem a českou kryptosměnárnou Bitbeli

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *