Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum má malý milník: První ETH futures byly spuštěny v USA

Na našem Facebooku můžete aktuálně společně s námi odpočítávat bloky do halvingu. V době přípravy článku je pondělí 11. května půl osmé večer a poslední blok má číslo #629 991, takže zbýzá jen 9 bloků. Také Ethereum má dnes menší milník, byť ne až tak významný, jako je půlení u Bitcoinu. Jde o první fyzicky vypořádávané futures na ETH, které v USA spustila burza ErisX.

Tip: Ethereum (ETH) (smart kontrakty, DApps, ERC20, Casper, Plasma, ICO,…)

První ETH futures v USA

Burza ErisX se sídlem v Chicagu zahájila první ethereové futures v USA. Jde po Bitcoinu o první futures také na druhou největší kryptoměnu na trhu. Fyzicky vypořádávané futures kontrakty na ETH schválila příslušná americká komise CFTC. Jde tedy o plně regulované burzovní deriváty. Expirace ETH/USD futures bude měsíční a čtvrtletní. Burza ErisX je podporována předními krypto společnostmi, investory do této burzy jsou Fidelity, Nasdaq či TD Ameritrade.

Pro Ethereum to může být potvrzení, že nejen Bitcoin, ale také ETH zajímá mnohé investory a obchodníky. Ethereové deriváty byly po schválení těch bitcoinových v zásadě otázkou času. Zatím však stále čekáme na první kryptoměnové ETF. „Od svého založení v roce 2015 se ethereová komunita rozrostla o spekulanty, vývojáře produktů a organizace a podniky, které zahrnují vládní, neziskové a ziskové subjekty.

Případy použití pro Ethereum a jeho nativní krypto aktivum Ether v současné době zahrnují celou škálu využití, od potenciálních finančních a komerčních aplikací, predikčních trhů, hlasovacích a identifikačních systémů, digitalizovaných fyzických aktiv, jedinečných digitálních aktiv, obchodních a burzovních aplikací, plateb a převodů peněz, po data management platformy [pro správu dat], a tak dále.“

Jak kryptomarket a celý kryptoměnový sektor roste a dozrává, láká stále větší a větší množství tradičních investorů, institucí a velkých hráčů. Regulované platformy jsou pro tyto subjekty mnohem bližší a důvěryhodnější, než naše kryptoburzy, které většina samostatných hodlerů a obchodníků využívá. ErisX poskytuje „zjišťování tržních cen, likviditu a zajištění efektivity“ v plně regulovaném prostředí. Společnost již také oznámila, že obdržela licenci od státního ministerstva finančních služeb v New Yorku.

Pět bloků aktuálně zbývá do půlení BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *