Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Půlení dnes večer cca ve 21:35! Již za 8 hodin a společně oslavíme halving 2020

Již dnes večer společně zažijeme největší bitcoinovou událost, která opět nastane až za 4 roky. Půlení se přiblížilo a navzdory odhadům na úterní ráno to nyní vypadá, že oslavíme halving již dnes večer. Aktuální odpočet ukazuje přesně 7 hodin a 48 minut.

Odpočet do halvingu (zdroj: Bitcoinblockhalf)

Půlení dnes večer!

Je to skoro jako čekat na finále oblíbeného sportovního turnaje. Dočkali jsme se a již dnes večer společně oslavíme půlení. Pro mnoho kryptonadšenců to bude jejich první halving a po dnešním večeru tak již všichni, kdo tu dnes jsme, budeme mít za sebou minimálně své první půlení.

Tohle je opravdu velmi zajímavé období a věřte tomu, že byt nyní na trhu bude pro všechny z vás velmi cenná zkušenost. A to ani nemluvě o situaci v ekonomice a na tradičních trzích a známkách příchodu tradičních investorů, kteří stále častěji objevují Bitcoin jako zajištění proti inflaci.

Co se vlastně stane s Bitcoinem?

Půlení se řídí poměrně jednoduchým kusem kódu v bitcoinovém softwaru. Vždy, když počet bloků dosáhne násobku hodnoty 210 000, začne se těžařům vyplácet poloviční odměna za vytěžený blok. Oněch 210 000 bloků se vytěží přibližně za 4 roky (1 blok každých cca 10 minut). Nyní nás čeká historicky teprve třetí halving. To znamená, že čekáme na blok číslo 630 000.

Pravidelné půlení se stará o zajištění maximálního množství BTC, které je stanovano na 21 milionů. Tvorba nových mincí se bude opakovaně zpomalovat, až se bude téměř rovnat nule. Maximální počet halvingů je pak stanoven na 64.

Závěr

Pokud jde o cenu, je třeba si uvědomit, že než se vliv snížené tvorby nových mincí promítne, bude to chvíli trvat. Celkově jde o růstový faktor na cenu, avšak v dlouhém časovém horizontu. Naopak krátkodobě již cena klesla a můžeme se dočkat pokračujícího propadu během a krátce po halvingu, jak jsme psali zde. Hlavní však je, že již za pár hodin všichni zažijeme největší bitcoinovou událost, na kterou jsme čekali 4 roky.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *