Neděle, 19 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

„Sell the News:” Proč očekáváme propad ceny BTC krátce po halvingu?

Co znamená obtížně přeložitelná fráze „sell the news?” Souvisí to s tím, proč čekáme krátkodobý propad ceny Bitcoinu po halvingu. Pokles ceny však není zaručen, to by bylo až příliš velké zjednodušení. Řada lidí vyčítá traderům, že jsou jejich analýzy nejednoznačné, ale kdyby někdo dokázal skutečně predikovat budocí vývoj trhu, už by se nemusel věnovat tvorbě placené analýzy pro druhé, že? My traderům fandíme, ale sami se raději snažíme vydávat články zaměřené na cenu spíše sporadicky, abychom předešli tomu, že na základě nich někdo bude obchodovat. Jsme přece jen hodlerský web…

Sell the News

„Buy the rumor, sell the news,” bychom se mohli pokusit neuměle přeložit jako „nakupovat zvěsti, prodávat zprávy.” Jde o tržní pořekadlo, které je založeno na fundamentálních spekulacích, které jsou na kryptomarketu velmi častám jevem. Investor nakupuje v době, kdy teprve kolují zvěsti (rumor) o budoucí novince (news), například že se blíží mainnet nějakého altcoinu, nebo halving. Cena roste před samotnou událostí a v době, kdy se dočkáme a úspěšně proběhne update, hard fork, mainnet či půlení, tak místo růstu dojde ke krátkodobému propadu, protože spekulanti se ziskem vystupují z pozic.

Co víme o halvingu?

Halving je událost, ke které dochází u Bitcoinu přibližně co 4 roky. Je zakódována přímo v samotném softwaru BTC a stará se o zachování maximálního množství mincí prostřednictvím pravidelného snížení tvorby nových mincí o polovinu. Více si můžete přečíst v samostátném článku o tom, co je halving

.

Jak jistě víte, na trhu se cena řídí nabídkou a poptávkou. Z dlouhodobého hlediska tak logicky všichni čekají, že poloviční přírůstek nabídky Bitcoinu povede k růstu ceny. Krátkodobě pak naopak může (a nemusí) dojít k propadu, právě díky zmíněné taktice “Buy the rumor, sell the news”. Abychom si lépe představili, kolik mincí se ročně vytěží, pojďme si to společně spočítat.

Aktuální těžební odměna za blok 12,5 BTC
Odměna za vytěžený blok po halvingu 6,25 BTC
Počet bloků za hodinu 6 (nový blok cca každých 10 minut)
Hodin za rok cca 8 760
Nových BTC za hodinu před halvingem 75 BTC
Nových BTC za hodinu po halvingu 37,5 BTC
Roční těžba BTC před halvingem 2020 657 000 BTC
Roční těžba BTC po halvingu 2020 328 500 BTC

Závěr

Půlení je jediný existující mechanismus, který ovlivňuje nabídku bitcoinů. Jde o velmi očekávanou událost, což ještě zvyšuje nebezpečí krátkodobého propadu v důsledku sell the news.” Tvorba nových mincí BTC bude rok po halvingu o téměř 330 tisíc nižší, než tomu bylo rok před tím. Již 12 . května 2020.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *