Neděle, 19 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Poslední blok s odměnou 12,5 BTC obsahoval zprávu s titulkem NY Times odkazující na tisk 2,3 bil. $

Stalo se. Historicky třetí halving BTC proběhl včera krátce před půl desátou večer. Tak jako každé 4 roky, klesla odměna za vytěžený blok o polovinu. Nově si těžaři s každým vytěženým blokem kromě poplatků za transakce příjdou již pouze na 6,25 nově vytvořených mincí BTC. Poslední blok s odměnou 12,5 BTC obsahoval zajímavou zprávu.

Poslední blok před BTC halvingem 2020

Těsně před událostí, na kterou jsme včera společně čekali a nakonec úspěšně oslavili, došlo k něčemu zajímavému. Blok číslo #629 999 vytěžený poolem F2pool obsahoval odkaz na masivní injekci FEDu, který letos tiskl více než kdy dřív.

Těžař uložil na závěrečný blok před půlením do blockchainu BTC tuto zprávu v tzv. transakční “coinbase data”: 🐟NYTimes 09 / Apr / 2020 Injekce ve výši 2,3 bil. $, plán Fedu daleko převyšuje záchranu v roce 2008.”

Satoshi Nakamoto – Genesis blok

Novinový titulek The Times (zdroj: Reddit)

Zpráva poukazuje na současnou ekonomickou situaci, kdy došlo k mnohem většímu přílivu dolarů do ekonomiky, než během poslední finanční krize. Svým způsobem tak zpráva ukazuje, že od vzniku BTC v roce 2009 se finanční systém nezměnil. Stejné problémy provázejí Bitcoin od samotného vzniku a významným způsobem ovlivnily jeho vývoj i celou komunitu. Ještě než Satoshi Nakamoto vytvořil bitcoiny, během finanční krize v roce 2008 FED zavedl nouzový půjčkový program v hodnotě téměř 500 miliard dolarů. Když Satoshi vytěžil úplně první bitcoinový blok, blok #0 či Genesis blok, zaznamenal do něj také zprávu s novinovým titulkem. Šlo o zprávu: The Times 03 / Jan / 2009 

Kancléř na pokraji druhé záchranné výpomoci bankám.”

O téměř 12 let později se během třetího halvingu BTC Spojené státy i celý svět potýká s další ekonomickou katastrofou na obzoru. A recept na rychlé řešení všech problémů se nezměnil. Vytisklo se takové množství ničím nepodložených dolarů, že i ostřílení veterání, jako je Paul Tudor Jones, zůstali beze slov sledovat, co se děje, a hledat možnosti zajištění proti inflaci.

Před 4 halvingem, který proběhne opět cca za 4 roky, se tak můžeme ohlédnout zpět a připomenout si tato dvě varování Satoshiho i F2poolu.

Tip: Bitcoin neslouží jen ke zbohatnutí, ale rovněž k zajištění proti měně, která se vymkla kontrole

Závěr

V pondělí 11. 5. 2020 ve 21:23 jsme společně oslavili historicky 3. půlení BTC. Původní 50bitcoinová odměna se postupně snížila na 25, poté na 12,5 a letos na 6,25 BTC. Stále více se ukazuje, že akceptace Bitcoinu směřuje z velké části směrem k využití jako zajištění proti inflaci. V posledním bloku před včerejším půlením těžební pool F2pool zaznamenal na bitcoinový blockchain zpávu s titulkem NY Times. Stejně jako zpráva uložená samotným Satoshim na Genesis bloku, tak i tentokrát jde o určité varování před masivním tiskem nezajištěných dolarů. V kontrastu s tím má Bitcoin jasně stanovéné konečné množství 21 mil. mincí i schodově se snižujícící rychlost těžby, a to přímo ve svém kódu. Již před takřka 30 lety ekonom, držitel Nobelovy ceny Milton Friedman řekl, že by si raději než v rukou FEDu přál mít peníze zabezpečené počítačem.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *