Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Legendární investor Paul Tudor Jones kupuje Bitcoin – CEO Bitmexu říká, že ho další investoři budou následovat

Paul Tudor Jones je miliardář a zakladatel hedgeového fondu Tudor Investment Corporation. Před pár dny informoval Bloomberg, že se Jones rozhodl zařadit do svého portfolia Bitcoin (BTC), jako zajištění proti inflaci. Říká: „Nejlepší strategií maximalizace zisku je vlastnit nejrychlejšího koně.”

Paul Tudor Jones sází na Bitcoin

Legendární investor uvedl, že pokud by měl na něco vsadit, byl by to Bitcoin. Fond Tudor BVI tak nyní bude držet „jednociferné procento svých aktiv v bitcoinových futures.” Paul Tudor Jones se tímto stává jedním z prvních velkých manažerů hedgeových fondů, kdo akceptoval BTC jako investici, která má své místo v portfoliu.

Pokud jde o důvody, které ho nakonec přesvědčily, jde o masivní emisi peněz, která se odehrává jako součást mainstreamového boje s ekonomickými následky koronavirové pandemie. 65letý Jones si spočítal, že bylo vytištěno 3,9 bilionu dolarů, což odpovídá 6,6 % světové ekonomické produkce. Poznamenal: „Stalo se to globálně takovou rychlostí, že i tržní veterán, jako jsem já, zůstal beze slov. Jsme svědky velké měnové inflace – bezprecedentní expanze všech forem peněz, nepodobající se ničemu, co rozvinutý svět kdy zažil.”


V otázce, jak se zajistit, nejprve zvážil zlato, určité druhy akcií, měn či komodit, atd… Nakonec však uznal výhody a rostoucí roli Bitcoinu.“

CEO burzy Bitmex říká, že se přidají další

Arthur Hayes, generální ředitel jedné z největších kryptoburz na světě, tvrdí, že Paul Tudor Jones právě odstranil “kariérní riziko investice do Bitcoinu”. Nyní dle jeho slov můžeme čekat, že mnoho správců fondů učiní totéž. Ve skutečnosti by se tak mohlo mnoho instituciálních investorů rozhodnout použít BTC jako zajištění proti inflaci.

Tip: Halving již za 2 dny a 18 hodin – Co je halving

Závěr

Paul Tudor Jones si poprvé zaspekuloval na Bitcoin již v roce 2017, kdy vystupoval poblíž ATH. Nyní vidí v Bitcoinu něco víc, než jen možnost krátkodobě zdvojnásobit investici. Říká: „Bitcoin mi připomíná zlato, když jsem se poprvé dostal do byznysu v roce 1976.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • Trzeba mieć wytrwałość i wiarę we własne siły Twój portal jest tego przykładem. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegos zdolny i osiągnać to za wszelka cenę!.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *