Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

#56 | BTC halving bude již za 2 dny: SPPN

Koncem každého týdne máte možnost si stručně na jednom místě přečíst vše, o čem jsme na Hodlerovi psali. Týden po týdnu se tak můžete vrátit k tomu nejzajímavějšímu, co se od vydání posleního dílu stalo v kryptosvětě a v kryptoměnové komunitě, na trhu, ale i ve světě a ekonomice.

Podcast verze:

Část první: Bitcoin halving za 2 dny

Událost, která proběhne pouze jednou za 4 roky, se kvapně přiblížila. Dnešní díl je poslední Sobotní přehled posledních novinek před půlením. Pro Bitcoin, který je dnes stále častěji chápán jako zajištění proti inflaci, je halving zásadní událost starající se o zajištění vzácnosti a omezeného počtu mincí. Odpočet sledujeme například na stránce Bitcoin block half.

Bitcoin Block Reward Halving – Co to je a jak půlení ovlivní cenu BTC

Satoshi Nakamoto navrhl Bitcoin tak, aby měl konečné množství 21 mil. mincí. Aby toho dosáhl, určil, že bude pravidelně klesat množství nově vznikajících bitcoinů, které těžaři získávají jako odměnu za ověřování transakcí a tvorbu nových bloků. Tato pravidelná událost, kdy skokově klesne rychlost tvorby nových jednotek BTC, se nazývá halving.

„Sell the News:” Proč očekáváme propad ceny BTC krátce po halvingu?

Jelikož cenu řídí nabídka a poptávka, je pokles růstu nabídky růstovým cenovým faktorem pro Bitcoin. To alespoň platí obecně, za neměnných okolností a v dlouhodobém měřítku. „Buy the rumor, sell the news,” je tržní pořekadlo založené na jevu, který je na trhu kryptoměn poměrně častý. Cena roste před samotnou událostí a v době, kdy se dočkáme a úspěšně proběhne update, hard fork, mainnet či půlení, tak místo růstu dojde ke krátkodobému propadu. Je to dáno tím, že jsou v trhu spekulanti, kteří nejprve vyženou cenu nahoru před nějakou novinkou a pak se ziskem prodají v době, kdy událost proběhne. Může se to krátkodobě zopakovat i nyní.

Část druhá: Týdeníky a nepravidelné články

Charlie Lee: Kdo je zakladatel Litecoinu – “Satoshilite”

Počítačový věděc Charlie Lee se narodil se v západní Africe a v mládí se s rodinou přestěhoval do Spojených států. Je jedním z nejznámějších a nejváženějších členů kryptoměnové komunity. Během práce v Google pracoval na platformách YouTube, Chrome a Play Games. V roce 2011 vytvořil Litecoin jako jeden z prvních altcoinů a zároveň jeden z mála, které od té doby přežily až do dnešních dní.

#2 | Kytkova zpráva: HODLing je správná volba! Jsi tu, takže si umíš vybrat

Druhý díl nepravidelných blogů zakladatele webu Krypto Hodler byl věnován tématu hodlování. Jednou příjde čas, kdy se náš web promění na web pro uživatele kryptoměn a HODL bude jen mlhavá vzpomínka související s jeho názvem. Do té doby by se cena Bitcoinu měla ustálit a měla by proběhnout masová akceptace. Z dlouhodobého měřítka se hra teprve rozehrává.

Část třetí: Kryptoměny

Litecoin udělal významný krok k implementaci Mimblewimble

Aktuálně 7. nejsilnější kryptoměna dle tržní kapitalizace Litecoin (LTC) usiluje o zvýšení soukromí. Za tímto účelem vývojáři pracují na implementaci protokolu Mimblewimble. Vývojář David Burkett oznámil, že vytvořil testovací rámec a integrace byla zahájena.

Spoluzakladatel krypto společnosti Ripple říká, že XRP je navržen jako lepší BTC + nová žaloba

Chris Larsen říká, že BTC způsobil vznik hnutí s hlubokým dopadem na svět financí. Je to podle něj správná volba, ale má i své problémy. Vysoká spotřeba energie je podle něj tím největším. V tomto ohledu by ho měl podle Larsena překonat XRP, který velkou spotřebou elektriky zatížen není.

Univerzita Cambridge zveřejnila mapu těžby Bitcoinu: 1/3 hashrate v jednom čínském regionu

Podle údajů zveřejněných Centrem pro alternativní finance slavné univerzity v britském Cambridge je de facto třetina těžařů soustředěna v jediném čínském regionu. Data jsou založena na dobrovolném sdílení dat na agregované úrovni asi 37 % těžařů Bitcoinu. I díky levné elektřině je převážná část těžbebních zažízení a hal soustředěna v Číně. Dle výzkumu Cambridge může jít asi o 65 %. Nutno dodat, že to neznamená, že je těžba v rukou tamní vlády, jde o řadu různých soukromých společností, mnohdy zahraničních.

Část čtvrtá: Regulace a instituce

New York: Finanční regulátor udělil první bitcoinovou licenci v tomto roce společnosti ErisX

Regulátor ve státe New York udělil první licenci bitcoinové společnosti v roce 2020. Společnost ErisX je krypto burza, která nabízí jak běžné obchodování a možnost nakupovat a prodávat bitcoiny a další kryptoměny, tak i futures kontrakty. 

Legendární investor Paul Tudor Jones kupuje Bitcoin – CEO Bitmexu říká, že ho další investoři budou následovat

Paul Tudor Jones je miliardář a zakladatel hedgeového fondu Tudor Investment Corporation. Uvedl, že pokud by měl na něco vsadit, byl by to Bitcoin. Fond Tudor BVI tak nyní bude držet „jednociferné procento svých aktiv v bitcoinových futures.Arthur Hayes říká, že Jones tím odstranil kariérní riziko investice do Bitcoinu a další správci fondů ho budou následovat.

Část pátá: Komunita

Slovenský youtuber upozorňuje na davový efekt: Úspěšní dělají pravý opak

Ve svém nejnovějším videu youtuber z kanálu Bitcoin – Investícia do budúcnosti BFI hovoří o způsobu, jakým se na trhu chová většina lidí. Říká, že 99 % lidí dělá opak toho, co dělají úspěšní. Média, ale i někteří youtubeři podle něj mají sklon pouze potvrzovat krátkodobé pohyby ceny, což dále řada lidí následuje.

Spoluzakladatel Ripple Labs Jed McCaleb prodal XRP za 175 mil. $ od roku 2016

Jed McCaleb, další ze spoluzakladatelů Ripple, získal za svou roli na vzniku 9 miliard XRP. Jen v prvním čtvrtletí 2020 prodal XRP v hodnotě přes 26 milionů dolarů. Založit OpenCoin, který se v roce 2015 přejmenoval na Ripple Labs, mu již prodejem XRP vyneslo celkem přes 175 milionů dolarů.

Závěr

Další týden je téměř za námi. Děkujeme, že jste s námi a podporujete nezávislou tvorbu na našem webu KryptoHodler, zaměřenou na kryptoměny. Podělte se s námi i ostatními o své názory a postřehy dolů do komentářů, nebo na sociálních platformách. Již v úterý ráno bychom společně měli zažít halving. Tak si nastavte budíky a buďme společně u toho. Dnes je sobota 9. května a Bitcoin aktuálně stojí 9 739 dolarů za jednotku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *