Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

#55 | Bitcoin překonal 9 000 dolarů za jednotku: SPPN

Koncem každého týdne máte možnost si přehledně na jednom místě stručně přečíst vše, o čem jsme na Hodlerovi psali. Týden po týdnu se tak můžete vrátit k tomu nejzajímavějšímu, co se od vydání posleního dílu dělo v kryptosvětě a kryptoměnové komunitě, na trhu, ale i ve světě a ekonomice.

Podcast verze:

Část první: Bitcoin překonal 9 000 dolarů

V době přípravy tohoto článku se Bitcoin podruhé během tohoto týdne dostal nad 9 000 USD. První pokus proběhl ve čtvrtek a dopadl zamítnutím. Bitcoin se podíval na hodnotu cca 9 500 $ a zanedlouho již byl zpět pod 9 tisíci, kam jsme se propadli začátkem března při tom brutálním sestřelu, který šel krátkodobě až pod 4 000 dolarů.

Pakliže se cena udrží nad touto úrovní, mohli bychom považovat daný propad za ukončený. Nicméně, růst může být do značné míry podpořen spekulacemi na halving. Po halvingu 12. 5. 2020 by tak mohlo dojít ke krátkodobému propadu vlivem prodeje spekulantů, kteří v půlení vidí příležitost ke krátkodobému profitu. Skutečný vliv halvingu, který sníží nabídku nových mincí, se však pochopitelně projeví až v následujích měsících a letech.

Za nejdůležitější cenové úrovně pak považujeme 6 tisíc , 10 tisíc a 20 tisíc dolarů, kde se aktuálně nachází ATH. V naší hodlerské skupině na Facebooku jste hlasovali o ceně BTC. Drtivá většina z vás, přes 92 %, věří, že se Bitcoin před halvingem dostane nad 10 tísíc. 55 % hlasujících očekává, že nás po půlení čeká korekce na 6 tisíc dolarů. Téměř 38 % hlasujích pak uvedlo, že se Bitcoin již na 6 tisíc nepodívá.

Cena Steem forku Hive prudce vystřelila po zalistování na Huobi a Binance: Přes 700 %

Pokud jde o kryptomarket, zaznamenali jsme jeden razantní pump & dump. Hive je fork kryptoměny Steem, který vznikl letos poté, co část komunity neakceptovala příchod Jusina Suna a jeho centralizační skandál. Zalistování Hive na burzách Huobi a Binance vedlo k masivní pumpě. Cena rostla o více než 700 % a růst se zastavil až na úrovni cca 1 dolar za Hive, na Binance dokonce ještě výš. V článku jsme vás upozornili, že po tak brutální pumpě obvykle následuje dump, což se záhy potvrdilo. Aktuálně je cena Hive na úrovni cca 0,34 dolaru. Hlavním účelem Hive je pohánět blockchainovou sociální platformu Hive blog a celý související ekosystém.

Část druhá: Týdeníky a nepravidelné články

Vitalik Buterin: Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum a mysl za “světovým počítačem”

V týdeníku HODL jsme se tentokrát věnovali jedné z největších osobností kryptoměnové komunity. Mezi zvučnými jmény a významnými osobnostmi kryptosvěta je jméno Vitalik Buterin něco jako maják, který řadě dašlím ukázal směr. Spoluzakladatel Etherea se narodil se 31. ledna 1991 ve starobýlém městě Kolomna poblíž Moskvy (Rusko). Ve svých 17 letech dozvěděl o Bitcoinu. Psal se rok 2011 a nová technologie spojující snad všechny oblasti Vitalikova talentu mu navždy změnila život. A změnila také kryptosvět.

Část třetí: Kryptoměny a investice

Bitcoin jako legální finanční nástroj a změny regulací mnoha zemí i v kontextu Covid-19

Přechod na ekonomiku bez papírů se skokově přiblížil a byrokracie byla přinucena a kceptovat možnosti bezkontaktní interakce z důvodu omezení šíření epidemie. Finanční technologie mají nyní šanci prokázat svoji účelnost a užitečnost více než kdy dřív. V článku na KryptoHodlerovi jsme se věnovali tomu, Jak se měnily právní předpisy a regulace v Číně, Indii, Japonsku, Německu, Kanadě, USA a dalších zemích po celém světě.

DAO – historie a zánik první velké Decentralizované autonomní organizace

Decentralizované autonomní organizace (zkráceně DAO) jsou obecně subjekty, které fungují na základě inteligentních smluv. Jednou takovou DAO byl projekt, který vznikl v roce 2016. Jmenoval se prostě DAO, nebo také Genesis DAO. DAO byl transparentní a flexibilní decentralizovaný fond rizikového kapitálu. Asi měsíc po vzniku však hacker našel chybu v kódu a odcizil přibližně třetinu z celkového množství ETH, které DAO vybralo od investorů. Došlo k velkému propadu ceny Etherea a také k jeho hard forku, což byla jediná možnost, jak hackerovi znemožnit výběr ukradených mincí. Část komunity však s takovým postupem nesouhlasila a vzniklo Ethereum Classic.

Telegram nabízí vrácení peněz investorům do svého miliardového ICO TON

V roce 2018 proběhlo ICO tokenů Gram. Populární sociální platforma Telegram v počáteční nabídce své plánované kryptoměny od investorů vybrala 1,7 miliardy dolarů. Tokeny měly být součástí blockchainu Telegram Open Network (TON). Po opakovaných odkladech i z důvodu probíhajícího soudního sporu ohledně ICO byl nejpozdější termín nyní stanoven na duben 2021. Investoři mají možnost vrácení peněz.

Část čtvrtá: Burzy a platformy

Burza Binance oficiálně zahájila svůj těžební pool na BTC

Binance je jedna z největších kryptoburz na světě. Progres, který tato burza předvádí, je enormní a již to dávno není jen o jediné plaformě pro obchodování altcoinů. Nyní se vliv Binance rozšiřuje do dalšího odvětví kryptoprůmyslu, a tím je těžba BTC. Nový těžební pool vytěžil první blok v beta verzi koncem minulého týdne.

YouTube zavádí systém kontroly faktů pro své diváky v USA

YouTube je aktuálně největší platforma pro sledování videí na světě. Jako taková se denně potýká s nesmírným množstvím videí a informací. Začali se zajímat o to, zda diváci jsou schopni si sami ověřit, zda dané video obsahuje zavádějící či nepravdivé informace. A jelikož odpověď zní – ne, rozhodli se to udělat za ně. Po zavedení v Brazílii a Indii přinášejí panel kontroly faktů do výsledků vyhledávání i pro Američany.

Nasdaq uvedl ekosystém digitálních aktiv pro instituce

Největší elektronická burza v USA Nasdaq, která se kromě akcií soustředí také na Bitcoin a další kryptoměny, nyní spouští novou službu. Ve spolupráci s blockchainovou společností R3 umožní finančním institucím usnadnit vytváření vlastních trhů digitálních aktiv.

Část pátá: Komunita

SEC komisařka říká: Celá komise má být plná “kryptorodičů”, a ne jen jedna “Kryptomáma”

Hester Peirce, chcete li Pierceová, je komisařka SEC s funkčním obdobím do června 2020, známá mezi kryptonadšenci jako Kryptomáma. Podporovala neúspěšné žádosti bitcoinových burzovně obchodovatelných fondů, známých jako ETF. Snažila se v průběhu své působnosti v Komisi pro cenné papíry a burzy bojovat za podnícení růstu kryptoodvětví. Říká, že na vše sama nestačí a proto by si přála komisi plnou “kryptorodičů”.

Andreas Antonopoulos kritizuje návrh zákona, který pod vznešenou záminkou podkopává svobodu

Uznávaný kryptonadšenec Andreas Antonopoulos ostře kritizuje navrhovaný zákon EARN IT Act. Říká, cituji: „EARN IT ACt by mohl být nazýván Fuck you, Zuckerberg. Nyní nám dáte zadní vrátka, protože to je vlastně to, co to je. Jedná se o velmi velmi nasměrovaný zákon, který ovlivňuje největší poskytovatele obsahu. Samozřejmě tu nejde jen o Zuckerberga, ale rozhodně Facebook toho nejvíce ztratí, zejména kvůli jedné aplikaci, kterou nabízejí, která se nazývá WhatsApp”

Studie CMC hlásí prudký nárůst žen v kryptu: V ČR je od začátku roku o 86 % více uživatelek

CoinMarketCap, běžně nazývaný zkratkou CMC, zveřejnil studii zaměřenou na kryptomarket a trendy v prvním čtvrtletí 2020. Data ukazují na strmý růst počtu žen v kryptoměnové komunitě v Americe, Evropě i dalších kontinentech. Česká republika se dle stránky zařadila mezi země, které za první čtvrtletí 2020 zaznamenaly více než 80procentní nárůst žen v kryptu.

Závěr

Další týden je téměř za námi. Děkujeme, že jste s námi a podporujete nazávislou tvorbu na našem webu KryptoHodler, zaměřenou na kryptoměny. Podělte se s námi i ostatními o své názory a postřehy dolů do komentářů, nebo na Facebooku a dalších sociálních platformách. A určitě se nikdy ve svých investičních rozhodnutích neřidtě tím, co se někde píše, nebo krátkodobými analýzami a grafy, ale vlastní hlavou a dlouhodobou strategií. Je noc ze soboty 2. května na neděli a Bitcoin aktuálně stojí 9 155 dolarů za jednotku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *