Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Studie CMC hlásí prudký nárůst žen v kryptu: V ČR je od začátku roku o 86 % více uživatelek

CoinMarketCap, běžně nazývaný zkratkou CMC, zveřejnil studii zaměřenou na kryptomarket a trendy v prvním čtvrtletí 2020. Data ukazují na strmý růst počtu žen v kryptoměnové komunitě v Americe, Evropě i dalších kontinentech.

Dle CMC explodoval počet žen v kryptu

Kryptoměny byly dlouhou dobu vnímány jako svět, kde zcela převažují muži nad ženami. Typickým kryptonadšencem je podle této představy mladý šprt. Asi ještě nějakou dobu potrvá, než bude toto klišé překonáno, ale po téměř 11 letech již začíná být jasné, že tato představa dávno neplatí. Oblíbená stránka CMC, která nedávno přešla pod Binance, zveřejnila zprávu naznačující, že množství žen v kryptosvětě vzrostlo od začátku roku o více než 40 %. Celkem tak za první čtvrtletí kryptokomunita zaznamenala nárůst žen o 43.24 %, oproti 15,5% růstu v poslední čtvrtině roku 2019.

Pokud jde o růst počtu uživatelek krypta, více než 50 % zaznamenaly dle CMC kontinenty Evropa a Amerika, zatímco v některých zemích Latinské Ameriky, Evropy či Asie dosahoval nárůst žen až více než 80 %.

Na vrcholu evropské tabulky je Řecko s 163,67 %, následuje Rumunsko s 125,09 %, Portugalsko s 89,95 %, Ukrajina s 86,68 % a Česká republika s 85,6 %. V Latinské Americe vede Argentina s růstem 98,23 %, následuje Kolumbie s 82,03 % a Venezuela s 80,23 %.

V případě věkové skupiny mezi 18 – 24 let vzrostl počet návštěv stránky o 46,04 %. Nárůst všech uživatelů ve věku 65 a více let pak činil 41 %.

Závěr

Česká republika se zařadila mezi země, které za první čtvrtletí 2020 zaznamenaly více než 80% nárůst žen. Pokud jde o nejzastoupenější země, odkud přicházejí uživatelé na CMC, vede USA, pak Německo a 3. je UK. Tato data nemusí odpovídat skutečnému růstu množství uživatelů kryptoměn.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *