Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Telegram nabízí vrácení peněz investorům do svého miliardového ICO TON

V roce 2018 proběhlo ICO tokenů Gram. Populární sociální platforma Telegram v počáteční nabídce své plánované kryptoměny od investorů vybrala 1,7 miliardy dolarů. Tokeny měly být součástí blockchainu Telegram Open Network (TON). Po opakovaných odkladech byl nejpozdější termín nyní stanoven na duben 2021. Investoři mají možnost vrácení peněz.

Tip: YouTube zavádí systém kontroly faktů pro své diváky v USA

TON se opět odkládá

Podle Telegramu si nyní investoři mohou vybrat ze dvou možností vrácení peněz. Buď si mohou okamžitě vyžádat 72 % svých vkladů, nebo mohou čekat další rok a získat 110 % své investice, což bude zahrnovat 10% bonus. Společnost investorům sdělila: „Bohužel, s ohledem na nedávné rozhodnutí okresního soudu v USA vám nemůžeme vydat gramy do termínu 30. dubna.” 

Začátkem dubna KryptoHodler informoval o předběžném rozhodnutí soudu, které zakazuje telegramu distribuovat Gram tokeny i mimo USA. Komunita TON prohlásila, že samotný TON blockchain může být i tak zahájen coby decentralizovaná síť s open-source kódem.  Je však diskutabilní, zda je skutečně možné spustit decentralizovaný blockchain bez kryptoměny

, která by ho poháněla, protože vydání Tokenů Gram by nyní porušovalo zákon.

Předběžné opatření zakazující distribuci tokenů Gram stále platí. Je dílem Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), která vede soudní případ proti Telegramu ve věci jeho tokenů a TON blockchainu. Soud musí rozhodnout, zda se v případě ICO Telegramu jednalo o nepovolené cenné papíry. Původní myšlenka byla nabídnout vlastní kryptoměnu více než 400 milionům uživatelů platformy. To by mělo otevřít celou digitální ekonomiku přímo na aplikaci Telegramu. Mike Novogratz i řada dalších kryptonadšenců však věří, že další blockchain a krypto nepotřebujeme a Telegram by měl jednoduše integrovat Bitcoin.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *