Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Andreas Antonopoulos kritizuje návrh zákona, který pod vznešenou záminkou podkopává svobodu

Navrhovaný zákon EARN IT Act „by se dal nazvat Fuck you, Zuckerberg,“ míní Andreas Antonopoulos o dvoustránkovém dílu. Autorem zákona je Lindsey Graham a Richard Blumenthal. Zákon se prezentuje Američanům jako ochrana dětí pomocí odpovědnosti „za porušení zákonů souvisejících s materiálem sexuálního zneužívání dětí online.” Nicméně Antonopoulos věří, že „EARN IT act je zákaz šifrování “zadních dveří” [backdoor encryption] maskovaný jako změna zákona DMCA [Digital Millennium Copyright Act]. Občanská práva nejsou “vydělávaná“ [earn – vydělat], jsou nezcizitelná.“

Tip: Trochu Lepší | Bitcoin – Co Budete Vědět, Když si Přečtete Knihu Andrease Antonopoulose

Totalita maskovaná dobročinností

Andreas Antonopoulos upozornil na to, že se v USA oblíbené klišé “pomyslel někdo na děti” ve skutečnosti neustále používá k degradaci svobod.” 

„Myslím, že děti nebudou mít rády život pod kontrolou totalitní vlády.“

Skutečný cíl navrhovaného zákona známý kryptonadšenec spatřuje úplně jinde, než je ochrana dětí. Nejsou to zločinci, ale slušní občané, na koho dopadne. Zločinci podle něj vždy budou mít přístup k silnému šifrování bez zadních vrátek. Otázkou však je, zda totéž budou mít bezúhonní slušní občané dodržující zákon. Zbytek je jen manipulativní propaganda bez střípku pravdy,” říká Andreas.

  • Zadní vrátka (backdoors) je bezpečnostní trhlina v počítačovém systému, která umožňuje obejít šifrování a běžnou autentizaci. Zadní vrátka často bývají zneužívány vládními organizacemi, které o jejich vytvoření usilují, přestože představují nezanedbatelné bezpečnostní riziko. Mohou být součástí softwaru i hardwaru.

„Fuck you, Zuckerberg”

Zákon tvrdí, že zločinci zneužívají šifrování poskytované technologickými platformami, aby vedli své ohavné podnikání. Mnoho obhájců soukromí však vyjádřilo obavy, že pod vznešenou záminkou omezuje osobní svobody. Současná legislativa zprošťuje platformy, jako je Facebook a Google, odpovědnosti za obsah zveřejněný jejími uživateli. V případě, že zákon projde, může to znamenat, že technologické společnosti budou nuceny v podstatě zrušit internetové soukromí. Antonopoulos, který je známý jako obhájce soukromí, říká, že to zasáhne centralizované organizace a platformy a v dlouhodobém horizontu podkope end-to-end šifrování a lidské svobody. Zároveň by to však mohlo podpořit decentralizaci. Uvedl:

„EARN IT ACt by mohl být nazýván Fuck you, Zuckerberg. Nyní nám dáte zadní vrátka, protože to je vlastně to, co to je. Jedná se o velmi velmi nasměrovaný zákon, který ovlivňuje největší poskytovatele obsahu. Samozřejmě tu nejde jen o Zuckerberga, ale rozhodně Facebook toho nejvíce ztratí, zejména kvůli jedné aplikaci, kterou nabízejí, která se nazývá WhatsApp”

Pokud umíte anglicky, můžete si pustit celé video:

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *