Nasdaq uvedl ekosystém digitálních aktiv pro instituce

budoucnost, nasdaq, peněz, hotovost, fiat, digitalizace

Největší elektronická burza v USA Nasdaq, která se kromě akcií soustředí také na Bitcoin a další kryptoměny, nyní spouští novou službu. Ve spolupráci s blockchainovou společností R3 umožní finančním institucím usnadnit vytváření vlastních trhů digitálních aktiv.

Tip: Burza Binance oficiálně zahájila svůj těžební pool na BTC

Nasdaq spouští platformu pro instituce

Nová platforma elektronické burzy bude používat blockchain R3 Corda. Institucím umožní spouštět a spravovat vlastní tokeny. Dále poskytne úschovu, obchodování a vypořádání. Vedoucí odělení společnosti pro digitální aktiva a tržní technologie Johan Toll k tomu uvádí:

„Tato spolupráce mezi společnostmi Nasdaq a R3 je dalším důležitým milníkem v neustálém vývoji technologií Nasdaq, které podporují vytváření a růst dynamických důvěryhodných trhů s digitálními aktivy. Platforma Corda R3 se dobře hodí do technologického ekosystému a strategie partnerství naší společnosti a umožní nám využít sílu škálovatelného designu a novou úroveň interoperability”

Toll dále dodává, že očekává, že blockchain a digitální aktiva proniknou do mnoha zavedených trhů a v blízké budoucnosti se stanou jejich stěžejní součástí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.