Pátek, 26 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

#54 | Nenechte se nachytat na falešné airdropy slibující krypto zdarma: SPPN

Týden po týdnu pro vás chystáme náš pravidelný Sobotní souhrn posledních novinek. Zde si během chvilky projdeme to nejzajímavější, co se za posledních 7 dní od vydání posledního dílu událo v kryptosvětě, na trhu, v kryptoměnové komunitě, ale i v ekonomice a ve světě.

Podcast verze:

Část první: Pryč s falešnými airdropy

Podvodníci využívají kryptoměny k různým metodám, jak vás mohou okrást. Jedním ze způsobů, se kterými se snadno setkáte, jsou falešné airdropy. Jde o již dobře známé nabídky zisku kryptoměny zadarmo, který je podmíněný zasláním nějakého množství krypta na adresu podvodníků. Asi netřeba dodávat, že vidina mincí či tokenů zdarma byla moc dobrá na to, aby to byla pravda a varovný signál v podobě požadavku na zaslání prostředků je třeba poslechnout. Nikdy neposílejte své kryptoměny nikomu jen za to, že vám slíbí obratem zaslat několikanásobek, a podobně. Hlídjte si své privátní klíče, a nikomu je nedávajte. Ušetříte si nepříjemnost a ztrátu, protožře ve světě krypta bohužel působí množství zlodějů a podvodníků.

Ripple zažaloval YouTube: K zastavení scamů poškozujcích naši pověst nedošlo

Společnost Ripple, která vydává 3. nejsilnější kryptoměnu XRP, a její generální ředitel Brad Garlinghouse žalují YouTube. Důvodem soudní žaloby je, že podle nich mediální gigant na své platformě adekvátně neřeší krypto scamy. Proto od společnosti provozující platformu požadují finanční náhradu za údajnou nečinnost a poškození jejich dobré pověsti. Společnost Ripple k tomu uvedla, cituji: „V posledních několika měsících Ripple a pan Garlinghouse utrpěli – a nadále trpí – nenapravitelnou škodu na jejich veřejném image, značce a reputaci, což je přímý důsledek úmyslného a nevysvětlitelného neúspěchu YouTube při řešení všudypřítomných a škodlivých podvodů, ke kterým dochází na její platformě.

Nový datový agregátor Xrplorer: 8,5 mil. XRP ukradeno pomocí fake airdropů a youtubových scamů v roce 2019

Vznikl nový komunitní web, jehož účelem je boj proti podvodům zaměřeným na uživatele a hodlery kryptoměny XRP. Xrplorer sleduje známé podvody, jako jsou falešné airdropy a youtubové “giveaway” scamy. Web dosud zmapoval více než 8,5 milionu mincí XRP, které byly mezi roky 2019 až 2020 odcizeny pomocí tohoto typu podvodů. Účelem je podvody sledovat, upozorňovat na ně a snažit se jim předejít.

Část druhá: Týdeníky a nepravidelné články

HODL | Co je kryptoměna Litecoin (LTC)

Ve světě kryptoměn se často používá příměr, že pokud je Bitcoin digitální zlato, tak Litecoin je digitální stříbro. Zatímco Bitcoin má pseudoanonymního zakladatele Satoshi Nakamoto, zakladatele Litecoinu známe. Charlie Lee je absolvent vysokoškolských studií informatiky a nadšenec do počítačových technologií. Litecoin je aktuálně 7. největší kryptoměna a dosud nejslavnější fork Bitcoinu. Je jeho “odlehčenou” verzí, která může nabídnout především rychlejší a levnější transakce. V článku na KryptoHodlerovi jsme si představili také další rozdíly oproti Bitcoinu.

Kryptozprávy

V posledním díle kryptozpráv zazněly tyto zprávy a novinky:

  • Anthony Pompliano očekává dlouhodobý bull run a 100 tisíc dolarů za BTC do konce roku 2021.
  • V USA i ve světě se vlády uchylují k masivním stimulům ekonomiky zasažené koronavirem.
  • VeChain pomáhá sledovat dodavatelský řetězec, původ a originalitu respirátorů.
  • Tether mintnul dalších 120 milionů tetherů (USDT).
  • Zájem o krypto telegramové skupiny ochladl.
  • Trh s ropou se zhroutil, kontrakt na lehkou americkou ropu WTI klesl pod nulu.

Část třetí: Kryptoměny a komunita

Blockchainový mobil Exodus od HTC nově umožní těžbu kryptoměny Monero

Za účelem přinést těžbu kryptoměn do sféry mobilů se společnost HTC spojila s  Mida Labs. Uživatelé EXODUS 1S by měli být schopni vytěžit Monero v hodnotě 0,0038 $ za den, a to při spotřebě elektřiny nižší než 50 %. To je málo, mobil jednoduše nemá dost výkonu, aby těžba byla efektivní. Nicméně to může být odrazový můstek do budoucna, kdy by stále více mobilů mohlo například stakovat kryptoměnu.


Kytkova zpráva z kryptosvěta: Díl první – Jeden z davu

Zakladatel webu kryptohodler, který vystupuje pod jménem Kytka, se v prvním díle série blogů rozhovořil o sobě i o Hodlerovi. Článek je rozdělen na tři samostatné oddíly nesoucí názvy: Je jen na nás, jak spolu budeme v naší CZ/SK kryptokomunitě vycházet. Kdopak ví, co je to Bitcoin? (a) Jeden z davu.

Adam Back je jedním z mála lidí na světě, kteří si dopisovali s tvůrcem Bitcoinu Satoshi Nakamotem

Adam Back řekl, že kdyby měl nějaké důkazy, které by mohly pomoci odvodit satoshiho skutečnou totožnost, tak by je vymazal a zničil. „Nikdy jsem nevyzradil své e-maily se Satoshim a možná to nikdy neudělám,” říká Back, kterému bylo v roce 2001 již přes 30 let, zatímco Halovi Finneymu táhlo na padesátku a Peter Todd měl 15 let. V této době spolu diskutovali o věcech jako Hashcash a digitální peníze. Adam Back a další osobnosti pomáhaly Satoshimu řešit nedostatky a problémy Bitcoinu v době před jeho spuštěním.

Část čtvrtá: Kryptomarket, ekonomika a politika

V sousedním Německu regulátoři schválili “vratné ICO”: Umožňuje investorům „kdykoli zrušit investici”

Němečtí regulátoři schválili reverzibilní počáteční nabídku mincí – rICO. Má to být nový typ ICO, který umožní lépe chránit investory před ztrátou. Vratné, chcete li reverzibilní ICO slibuje bezpečnější způsob investice do vznikajících kryptoměn. Princip spočívá v tom, že si investoři nejprve rezervují tokeny v průběhu jedné fáze a ty si poté během druhé fáze mohou, ale nemusí, zakoupit. Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnou, že se již nechtějí účastnit, mohou si nechat vrátit odpovídající množství Etherea.

3 důvody, proč další halving nemusí vypumpovat cenu BTC jako minule

Ačkoli předchozí půlení vedlo k prudkému růstu, nikdy není jistota, že se historie bude opakovat. Samozřejmě bychom si přáli slyšet, proč by měl halving vypumpovat Bitcoin, nezavírejme však oči ani před protinázory. K nim patří například ten, že by po půlení mohlo dojít k prohloubení centralizace těžby, což bude mít negativní dopad. Následné obavy o bezpečnost by podle některých mohly vést k poklesu ceny.

Názor: Proč by vláda měla dále pomáhat lidem a přestat podporovat nadnárodní korporace a banky

V rozsáhlejším článku jsme se věnovali politickému systému a jeho vážným nedostatkům. Celkově se na pomoc bankám od 90. let v České republice utratilo mnoho stovek miliard korun. Nyní se však podpora vlády otočila v důsledku koronavirových opatření více k lidem a to je zajímavý úkaz, který bychom mohli požadovat i do budoucna. V článku se mimo jiné dozvíte, kolik u nás platí korporace na daních, kolik zaměstnanci a jak se tato čísla vyvíjela v čase.

Závěr

Další týden je téměř za námi. Děkujeme, že jste s námi a podporujete nazávislou tvorbu na našem webu, zaměřenou na kryptoměny. Podělte se s námi i ostatními o své názory a postřehy dolů do komentářů, nebo na Facebooku a dalších sociálních platformách. A určitě se nenechejte nachytat na podvodné airdropy a další scamy. Dnes je sobota 25. dubna a Bitcoin aktuálně stojí 7 600 dolarů za jednotku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *