Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Blockchainový mobil Exodus od HTC nově umožní těžbu kryptoměny Monero

HTC Exodus je pravděpodobně první mobil, který bude umožňovat těžit kryptoměnu, když pomineme Electroneum. Za účelem přinést těžbu kryptoměn do sféry mobilů se společnost spojila s  Mida Labs. To umožní aplikace DeMiner, vyvinutá společností Midas Labs. Měla by být k dispozici ke stažení již ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Je to ale krok správným směrem, nebo slepá kolej?

Tip: HODL | Co je kryptoměna Litecoin (LTC)

Mobil bude těžit, velký výdělek ale nečekejte

Jak uvádí Forbes, vývojáři HTC a Midas věří, že zefektivnili svou mobilní aplikaci díky Moneru (XMR). Těžba kryptoměn je dnes pochopitelně spojena s extrémní potřebou výkonu a energie. Mobil s nainstalovaným DeMinerem by měl mít srovnatelnou schopnost hašování jako běžný stolní počítač, ale s mnohem nižší spotřebou.

Uživatelé EXODUS 1S by měli být schopni vytěžit Monero v hodnotě 0,0038 $ za den, a to při spotřebě elektřiny nižší než 50 %. Očividně jde o velmi malou částku, takže bychom možná měli změnit název článku na: Blockchainový mobil Exodus od HTC nově umožní vyzkoušet si těžbu kryptoměny Monero, ale zisk od toho nečekejte. Příliš dlouhé.., nicméně, jde o první krok. Může to být neefektivní, ale úsilí o prohloubení decentralizace pomocí nových řešení pro mobil si pozornost jistě zaslouží.

Phil Chen, ředitel decentralizace v HTC

, k tomu uvádí:

„Těžba na mobilu je důležitým výzkumným tématem pro pochopení vývoje bezpečných krypto sítí. Počet mobilních telefonů v roce 2020 se blíží 3,5 miliardám, což by dále decentralizovalo a distribuovalo hešovací a těžební sílu takových krypto sítí. 

Monero je důležitý a zásadní experiment, který odolává trendu centralizované těžby. Využívá algoritmus nazvaný Random X, který je vhodný pro výpočet založený na procesoru. Použití tohoto algoritmu aktivně bojuje proti některým centralizujícím silám, které vytvářejí bitcoinové těžební pooly. […]

Mobilní telefon se stal primárním výpočetním zařízením lidí a jeho zpřístupnění všem dává lidem určitou sílu. […] Otázkou není, zda bychom měli používat ASIC nebo CPU. Otázkou je, jak můžeme dále decentralizovat a zajistit inkluzivnější měnový systém?”

Závěr

Mobil jednoduše nemá dost výkonu, aby těžba byla efektivní. Snaha je to sice pěkná, ale při vytěžení XMR v hodnotě 0,0038 $ za den to bude jen určitá “testovací aplikace” pro fajnšmekry, než skutečný nástroj na těžbu. Nicméně to může být odrazový můstek do budoucna, kdy by stále více mobilů mohlo například stakovat kryptoměnu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *