Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

V sousedním Německu regulátoři schválili “vratné ICO”: Umožňuje investorům „kdykoli zrušit investici”

Němečtí regulátoři schválili reverzibilní počáteční nabídku mincí – rICO. Má to být nový typ ICO, který umožní lépe chránit investory před ztrátou. Jak uvádí Decrypt, za myšlenkou stojí Fabian Vogelsteller, ethereový vývojář, který vymyslel standard ERC-20, na kterém dnes stojí většina tokenů založených na platformě ETH. Vratné, chcete li reverzibilní (reversible), ICO (rICO) slibuje bezpečnější způsob investice do vznikajících kryptoměn. Princip spočívá v tom, že si investoři nejprve rezervují tokeny v průběhu jedné fáze a ty si poté během druhé fáze mohou, ale nemusí, zakoupit. Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnou, že se již nechtějí účastnit, mohou uvolnit zbývající rezervované tokeny a nechat si vrátit odpovídající množství Etherea. Myšlenka vratných tokenů se ve Vogelstellerově mysli zrodila již v roce 2018.

Německý regulátor vítá bezpečnější ICO

Nyní pravděpodobně stojíme u zrodu nového typu ICO. Stojí za připomenutí, že původním ICO v podstatě odzvonilo a zájem o ně je již delší dobu na bodě mrazu. Tyto nabídky byly v minulosti extrémně rizikové a v drtivé většině případů končily ztrátou. Pak přišlo IEO, tedy ICO nabízené přímo na burzách, které se staly určitým garantem kvality nabízených projektů a zpravidla je také hned zalistovaly, což je pro úspěšný rozjezd v podstatě nezbytné. Nyní přichází první rICO, kterým se stane projekt LUKSO. Jde o sesterskou síť Etherea, která využívá smart-contract protokol Ethereum Virtual Machine (EVM) a chce zlepšit použitelnost decentralizovaných aplikací. 

Až nyní, asi měsíc před začátkem nabídky, Vogelsteller

zveřejnil, že 31. ledna obdržel odpověď německého finančního regulátora BaFin. Ten mu sdělil, že schválení nebylo nutné. „Vlastně se to regulačním orgánům opravdu líbí, protože celý smysl toho, co dělají, je že se snaží udržet lidi v bezpečí, že? A to je přesně to, k čemu bylo rICO navrženo,“ řekl Vogelsteller. Nový standard je navržen tak, aby zvýšil ochranu investorů, aby podpořil jejich porozumění projektu a tlumil FOMO.

Tip: Bitcoin a kryptoměny jsou nyní v Německu oficiálně klasifikovány jako finanční nástroj

Závěr

Zatímco Čína jde cestou regulačních zátarasu pro obchodování kryptoměn při současném vydávání své CBDC a USA význam kryptoměn spíše popírají a zlehčují, zdá se, že v sousedním Německu se rodí silný globální hráč, pokud jde o krypto. rICO představuje důležitý krok vpřed v uplatňování ochrany investorů přímo v rámci inteligentních smluv. „Zajímavé je, že v [schvalujícím] dopise vlastně zmínili, že pokud nám chytrý kontakt nedává vlastnictví až do té doby, než uživatel doopravdy kupuje [tokeny], je to v pořádku. Podle mého názoru je to pravděpodobně zatím největší prohlášení regulačního orgánu. Svým způsobem uznávají kód jako zákon, což je velká věc,” uzavírá optimisticky vývojář Fabian Vogelsteller.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *