Středa, 29 listopaduVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Bitcoin a kryptoměny jsou nyní v Německu oficiálně klasifikovány jako finanční nástroj

Německo oficiálně legálně klasifikovalo kryptoměny. Podle pokynů německého úřadu pro dohled nad finančními službami (BaFin) je Bitcoin finanční nástroj.

Žádné zásoby, ale regulovaný finanční nástroj!

Jak možná víte, české ministerstvo financí vydalo v roce 2018 stanovisko, kde navrhuje, že Bitcoin a další kryptoměny jsou „zásoby svého druhu.” To ilustruje, že regulátoři si s kryptoměnami mnohdy neví rady. Nyní však německý BaFin přichází s regulací, která se trochu více blíží tomu, jak je Bitcoin v současné době doopravdy využíván.

Kryptoměny jsou nyní v Německu legálními finančními nástroji. Jsou definovány jako:

„..Digitální reprezentace hodnoty, která nebyla vydána nebo zaručena žádnou centrální bankou nebo veřejným orgánem a která není nutně spojena s měnou určenou zákonem a která nemá právní postavení měny nebo peněz , ale je přijímána jako prostředek výměny fyzickými nebo právnickými osobami a lze ji přenášet, ukládat a obchodovat elektronicky.“

Regulace přináší prostor pro licencované společnosti

Německo jde kryptoměnám naproti a novými regulacemi umožní jejich širší akceptaci. Jak KryptoHodler informoval koncem roku 2019, tehdy připravovaný prováděcí zákon čtvrté směrnice EU umožnil od roku 2020 bankám a dalším finančním institucím nabízet společně s online bankovnictvím také klasické cenné papíry, Bitcoin a kryptoměny. Následně ve velmi krátké době hned 40 bank požádalo o příslušnou licenci k poskytování krypto custody služeb.

Nedávný vývoj v Německu poukazuje na postupný přesun kryptoměn z neregulovaných trhů. Kryptoměnové podniky nabízející správu těchto aktiv nyní mohou získat licenci. Prozatím nebudou nelicencované instituce, které již v Německu nabízejí krypto služby, dostávat pokuty, pokud projeví úmysl získat licenci do 30. března 2020. Do konce listopadu 2020 však musí platnou licenci vlastnit.

BaFin také stanovuje, pro koho tato pravidla platí. Uvádí:

„Právní skutečnosti v oblasti krypto custody plní správci, kteří berou krypto aktiva do správy jako službu pro třetí strany. Jedná se především o poskytovatele služeb, kteří ukládají krypto aktiva svých zákazníků do hromadného inventáře, aniž by sami zákazníci byli obeznámeni s použitými kryptografickými klíči.“

Závěr

Německé banky začínají nabízet Bitcoin a kryptoměny. V tuto chvíli není jasné, zda budou umožňovat také výběr na vlastní peněženky. Je celkem pravděpodobné, že se banky spíše budou snažit nabídnout placenou službu správy digitálních aktiv. Německo by se díky novým regulacím mohlo v budoucnu stát bitcoinovou velmocí. Na druhou stranu však vlastníci Bitcoinu žádného správce nepotřebují. Jak jsme si vysvětlili v tomto článku, využití opravdového potenciálu kryptoměn vyžaduje zapojení velkého množství malých uživatelů, kteří budou na vlastních peněženkách držet svůj Bitcoin.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny nebo do nové Steemitové hodlerské komunity.

(Zdroj: BaFin)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *