Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nový zákon připravuje německé banky na držení a nabízení kryptoměn

Až na berlínskou banku Bitwala dosud žádný bankovní institut nenabízí v Německu zákazníkům digitální aktiva. To by se však již brzy mohlo změnit.

Německé banky se připravují na kryptoměny

Prováděcí zákon, kterým se provádí čtvrtá směrnice EU o praní peněz, poskytuje bankám mnoho úlev. Očekává se, že finanční instituce budou moci od roku 2020 nabízet svým zákazníkům online bankovnictví společně s klasickými cennými papíry, jako jsou akcie a dluhopisy, a kryptoměnami.

Původně přitom měly být tyto služby striktně odděleny institutem tzv. Separační nabídky. To však bylo následně z návrhu vypuštěno. Z toho plyne, že stejná právnická osoba bude moct v Německu nabízet skladování bitcoinů a altcoinů společně s ostatními běžnými bankovními službami a nemusí přitom využít služeb externího správce či vytvořit dceřinou společnost.

Banky se radují

Bankovní průmysl je touto novinkou potěšen. Sven Hildebrandt, vedoucí poradenské firmy DLC, se vyjádřil ve smyslu, že Německo je na cestě stát se „krypto nebem.”

Také bankovní asociace BdB vítá nové nařízení a uvádí, že regulované instituce jsou vždy odhodlány chránit investory a „mohly by účinně zabránit praní peněz a financování terorismu.”

Být svou vlastní bankou

Ačkoli pro většinu lidí bude již brzy pohodlné a snadné držet Bitcoin a další kryptoměny v Bance, existuje i jiná možnost. My, KryptoHodler.cz, jako hrdý zástupce tradiční kryptokomunity, věříme, že kryptoměny si každý dokáže uschovat sám. Banka k tomu není potřebná.

Závěr

V Německu se rychle připravují na přesun kryptoměn do bank. V našich edukativních článcích jsme se opakovaně věnovali kryptopeněženkám (např. ZDE), abyste i vy a všichni ostatní čtenáři měli přístup k veškerým potřebným informacím a mohli se stát “svou vlastní bankou”.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Švýcarská vláda vypracovala plán na eliminaci právních překážek pro blockchain a DLT

Zdroj:

https://www.handelsblatt.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *