Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Švýcarská vláda vypracovala plán na eliminaci právních překážek pro blockchain a DLT

Švýcarskému parlamentu byl předán plán, vypracovaný a schválený vládou, který má za cíl podpořit inovace související s tzv. technologií blockchain, resp. s DLT obecně.

Švýcarský blockchainový plán

Řada států začíná otevřeně podporovat blockchain, nebo ho již delší dobu podporují. Pro politiky, kteří, přiznejme si, kryptoměnám často příliš nerozumí, je snadné vyjádřit podporu populárním inovacím. Otázkou je, zda má skutečně smysl uvažovat o použití tzv. technologie blockchain bez Bitcoinu, nebo jiné kryptoměny se silnou sítí.

Ale to nyní ponechme stranou. Švýcarsko totiž ve své zákonodárné instituci začíná projednávat a chystá se v dohledné době hlasovat o legislativní podpoře blockchainu a DLT. Vláda vypracovala plán, jak jít inovacím takříkajíc trochu z cesty a umožnit jim se svobodně rozvíjet. Chtěji zlepšít svůj regulační rámec, což podpoří blockchainový průmysl.

Na cestě do parlamentu

Plán na zlepšení legislativního rámce pro vznikající technologii byl 27. listopadu projednán švýcarskou Spolkovou radou, což je vládní orgán. Vláda jej schválila a návrh nyní míří do parlamentu. Švýcarské ministerstvo financí pak vysvětluje, že je zaměřen na „zvýšení právní jistoty, odstranění překážek pro aplikace založené na technologii distribuované účetní knihy (DLT) a snížení rizika zneužití.“

Rámec by v případě přijetí změnil hned devět federálních zákonů napříč občanským a finančním právem. K tomu by mohlo dojít začátkem roku 2020, kdy se očekává, že se plán začne projednávat v parlamentu. V tiskové zprávě ministerstva financí se uvádí také odůvodnění tohoto kroku:

„Předpokládá se, že vývoj DLT bude mít významný potenciál pro inovace a zvýšení efektivity ve finančním sektoru i v dalších odvětvích hospodářství.”

Závěr

Jak asi víte, Švýcarsko je známé svým liberálním přístupem k finančnímu sektoru. Dříve jsme vás např. informovali o vzniku dvou kryptobank v zemi. Jako jeden z mála států se navíc postavili otevřeně k projektu Libra od Facebooku. Nyní na tuto politiku vláda navazuje. Osobně proto předpokládám, že plán na odstranění překážek pro DLT a blockchain bude přijat.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Formace obrácená H&S na hodinovém grafu Bitcoinu naznačuje možný obrat střednědobého trendu

Zdroj:
https://www.efd.admin.ch/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *