Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Formace obrácená H&S na hodinovém grafu Bitcoinu naznačuje možný obrat střednědobého trendu

Na hodinovém grafu můžete nyní zřetelně vidět vykreslení formace obrácená H&S – hlava a ramena. Jedná se o jednu z nejznámějších cenových formací a signalizuje možný obrat trendu.

Formace H&S naznačuje možný obrat

V krátkodobém, resp. střednědobém, výhledu nás možná čeká růst. Bylo by to asi i na místě, po tak silných propadech, které nás dovedly až na pomezí 6 500 USD. Alespoň to naznačuje formace hlava a ramena, anglicky H&S, tedy Head and Shoulders.

  • Formace je v technické analýze určitý obrazec, který má tendenci se v čase opakovat.
  • Cenový pattern H&S je odvozen od tvaru postavy člověka a v základní podobě je bearish, obrácená hlava a ramena naopak bullish.

Medvědům dochází šťáva

formace, pattern, Bitcoin, hlava a ramena

Jak vidíte, na hodinovém grafu se nám zformovala skoro dokonale symetrická formace obrácena hlava a ramena. Tato formace je známá tím, že se často objevuje na vrcholu trendu, resp. v obrácené podobě na dně.

Pokud dojde k potvrzení, neznamená to, že nyní již nemůžeme z dlouhodobého hlediska jít níž, ale znamenalo by to pravděpodobnost, že se minimálně krátkodobě podíváme na hodnoty okolo 8 tisíc USD / BTC. To naznačuje také volume, které u formace H&S bývá nejvyšší u prvního ramene, což je také na grafu velmi dobře viditelné a tedy můžeme říci, že jsme skutečně identifikovali tento pattern správně.

Než začneme spekulovat o růstu na 8 tisíc, nejprve bude důležité, abychom se dostali nad rezistentní úrovně lehce pod 7 400 dolarů za jednotku BTC. Naopak v případě propadu pod druhé rameno už by ztrácelo smysl, abychom se podle dané formace nadále orientovali.

Závěr

V tuto chvíli to vypadá velmi zajímavě. Na hodinovém grafu, resp. i na některých vyšších timeframech (2h, 4h..) se nám zformoval cenový pattern obrácená hlava a ramena. Také klesající objemy obchodování souhlasí s technickými předpoklady pro tuto formaci. Medvědům dochází síla a alespoň krátkodobě bychom se tak mohli podívat do oblasi okolo 8 tisíc dolarů.

Celkově jsme však stále ve střednědobém downtrendu, který by tak následně mohl pokračovat dalšími výprodeji. To platí i v případě, že H&S zafunguje a podíváme se na cca 8 tisíc USD / BTC.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Burza UpBit byla hacknuta – 342 000 ETH v hodnotě 50 mil. USD je pryč!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *