Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Burza UpBit byla hacknuta – 342 000 ETH v hodnotě 50 mil. USD je pryč!

Jihokorejská kryptoměnová burza UpBit dnes vykazovala podezřelou aktivitu. Když byly všechny transakce zastaveny po přesunu Etherea v hodnotě 50 milionů dolarů, burza potvrdila, že byla hacknuta.

Burza UpBit hacknuta

Nejprve burza zastavila všechny vklady a výběry. Uživatelé začali spekulovat o možném hacku, což se záhy potvrdilo. Burza rozeslala informativní e-maily a vydala oficiální prohlášení, kde Lee Seok-woo, generální ředitel Doo-myeonu, společnosti, která provozuje Upbit, vysvětluje:

„Nejprve se omlouvám za případné nepříjemnosti, které vám mohly být způsobeny [zmrazením transakcí].

V 13:06 [5:06 našeho času], 27. listopadu 2019, bylo převedeno 342 000 ETH z Upbeat Ethereum Hot Wallet do neznámé peněženky. Neznámá adresa peněženky je 0xa09871AEadF4994Ca12f5c0b6056BBd1d343c029. Jakmile jsme to potvrdili, začali jsme reagovat.”

Krádež uhradí burza

Jakmile UpBit potvrdila, že byla hacknuta, stáhla všechny ostatní kryp toměny v hot wallet a přesunula je do cold wallet. Lee Seok-woo dále uvedl, že burza pokryje veškerá ztracená aktiva, ale může to trvat déle, uvádí:

„Aby bylo zajištěno, že vaše aktiva nebudou dotčena, bude 342 000 ETH převedených na neznámou peněženku pokryto aktivy UPbit. Pracujeme na tom a já vám řeknu, jakmile to dokončíme.”

Co se týče obnovení fungování burzy, resp. vkladů a výběrů, Lee odhaduje, že to bude trvat dva týdny.

Incident není první událostí, kdy byla hacknuta jihokorejská burza. Bithumb dosud utrpěl tři velké bezpečnostní narušení, naposledy v březnu tohoto roku. Tehdy burza uvedla, že hackeři ze Severní Koreje se dopustili phishingového útoku zaměřeného na její uživatele.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Bitcoin zpět nad 7K $! CME futures brzy vyprší, co to může udělat s cenou?

Zdroj:
https://upbit.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *