Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

BitMEX měl hacknutý Twitter, prostředky zákazníků jsou prý v bezpečí

Burza BitMEX zaznamenala několik bezpečnostních poruch. Nejen, že unikla databáze všech uživatelských e-mailů, ale hackeři jim podle všeho také nabourali Twitter.

Hackeři převzali BitMEX Twitter

Burza BitMEX a její zákazníci dnes čelí poměrně vážným nepříjemnostem, na které již upozornil např. web Cointelegraph a také uživatelé na twitteru. Uživatelka Sharon Goldberg zaznamenala a zveřejnila, co hacker napsal prostřednictvím twitterového účtu uživatelům burzy.

bitmex, hacker, převzal, twitter

„Hacknuto. Vezměte si své penéze a utečte. Poslední den pro výběry.”

Hackeři očividně získali kontrolu nad účtem burzy na Twitteru a odeslali tyto dvě zprávy, které však byly následně rychle odstraněny. Stalo se tak poté, co v posledním příspěvku BitMEX uznal kritickou chybu softwaru, která vedla k tomu, že byl zákazníkům rozeslán e-mail obsahující také adresy ostatních uživatelů.

Burza na svém blogu uvedla, že chyba, která to způsobila, již byla vyřešena. Nicméně zároveň upozorňuje na zvýšené nebezpečí pokusů o útok, zejména prostřednictvím phishing e-mailů. Pakliže obchodujete na této burze, dávejte si tedy pozor a nepřihlašujte se nikdy prostřednictvím odkazů.

Prostředky jsou v bezpečí

V současné době jsou zakázány výběry pro uživatele, kteří od úniku e-mailových adres změnili své heslo nebo podrobnosti o zabezpečení. BitMEX již také uklidňuje své zákazníky, že jejich prostředky nejsou v ohrožení. Burza uvádí:

„Rádi bychom naše uživatele ujistili, že zatímco trollové mohou cílit na náš účet Twitter, můžete si být jisti, že všechny prostředky jsou v bezpečí.”

A trolové se po těchto skutečnostech opravdu vyrojili. Na Twitteru vznikl účet Bitmexdatabaseleak, který zveřejňuje různé zprávy jako: „Zaplatili jste daň ze zisku bitmexu“ a „Tolik zjevných amerických zákazníků na hackerské databázi BitMEX.“

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Lhůta pro podání žádosti o odškodnění uživatelů Mt. Gox se posouvá na jaro 2020

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://blog.bitmex.com/
https://twitter.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *