Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Podle nového výzkumu Italové dávají přednost Bitcoinu před kartou Visa a Mastercard při online platbách

Italové preferují Bitcoin před možností zaplatit kartou Visa i Mastercard, pokud jde o platby na internetu. Tvrdí to překvapivé výsledky výzkumu firmy SEMRush.

Italové platí bitcoiny

Podle výsledků nedávného výzkumu je Bitcoin třetí nejpopulárnější online platební prostředek v zemi. Italové ho preferují před platebními kartami Visa a Mastercard, které < span class="tlid-translation translation" lang="cs">zaostávají s pouhými 33 950 online transakcemi za měsíc.

Zpravodajský kanál La Stampa 31. října informoval o tom, že podle nových údajů z marketingové analýzy firmy SEMRush Italové velmi rádi využívají Bitcoin (BTC). V seznamu nejpoužívanějších metod online platebních systémů v Itálii zaujímá pozoruhodné třetí místo.

Online platby v Itálii v číslech

Zatímco karty Visa a Mastercard zaostávají s necelými 40 tisíci transakcí, Bitcoin Italové pro online nákupy použijí více než 215 800krát měsíčně. American Express je mu v patách s 189 000 online platbami a vítězný Paypal se pyšní 1,3 miliony.

Druhé místo v těsném závěsu za kalifornskou online platební službou pak zaujímá italský zpracovatel PostePay s téměř 1,2 milionu měsíčních transakcí online.

Data výzkumu prezentovaná společností La Stampa pokračují sdělením, že v tomto roce 62 % obyvatel Itálie uskutečnilo alespoň jeden online nákup. Za rok 2018 Italové utratili prostřednictvím internetových nákupů 40 miliard EUR, v přepočtu něco přes bilion korun.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Dnes, před 11 lety Satoshi Nakamoto publikoval Bitcoin White Paper

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://finanza.lastampa.it/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *