Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

CEO Coinbase vyzval USA k přehodnocení “směšné” reakce na Libru, PayPal oficiálně opouští projekt

Brian Armstrong, CEO a spoluzakladatel bývalé hlavní vstupní brány do kryptosvěta (dnes již jen kryptoburzy), Coinbase (Coinbase Pro), označil reakci USA na Libru jako “směšnou”. PayPal již mezitím stablecoinový projekt oficiálně opustil.

CEO Coinbase: „přehodnoťte směšnou reakci”

Brian Armstrong, CEO (tedy generální ředitel) a spoluzakladatel Coinbase dnes tweetoval, že očekává, že vláda Spojených států bude reagovat na čínský stablecoinový projekt tím, že přehodnotí svou „směšnou“ reakci na digitální měnu Libra iniciovanou sociální sítí Facebook.

CEO Coinbase, která nedávno oznámila výrazné zvýšení poplatků pro běžné drobné kupující kryptoměn, komentoval reakci vlády USA na korporátní kryptoměnu Libru. Níže si můžete přečíst celý jeho twitterový výstup:

„Nyní, když se Čína snaží vytvořit stablecoin, jsem zvědavý, jestli USA znovu zváží svou směšnou reakci na Libru. Existuje mnoho kryptoměn a Libra je jen jednou z nich. Ale způsob, jakým vláda USA reagovala, je , jako by téměř chtěli zůstat pozadu.

Způsob, jakým státy mohou zůstat dlouhodobě relevantní a nadále mít vysoký hospodářský růst, je investování do vědy, technologie a inovací. Pokud zde vláda může pomoci, tím lépe. V první řadě však nesmí škodit.

Nejlepším prvním krokem je často zůstat stranou. Inovace často vypadají rušivě. Vláda je náchylná k podpoře zvláštních zájmů / zavedených subjektů, které budou hrát na obavy a snaží se zde blokovat inovace.

Obzvláště pokud neexistují technologové, kteří hluboce pochopí tento étos ve vládě. (Čína má v historii uvádění technologů do úřadů mnohem více než USA, i když nesdílejí naše další hodnoty.)”

V protikladu s reakcí šéfa Coinbase tu máme nedávné vyjádření šéfa Apple, který věří, že „peníze musí zůstat v rukou států” a sám de facto prostřednictvím své firmy těží z toho, že to tak bude. Kryptoměnu neplánují, mají však Apple Pay.

PayPal oficiálně opouští Libru

Globální platební gigant PayPal se stává prvním z 28. zakládajících členů korporátního stablecoinu Libra, který oficiálně opustil projekt. Společnost uvedla, že „učinila rozhodnutí vzdat se další účasti.“

Dodává k tomu, že i nadále podporuje misi Libry a bude i nadále zkoumat, jak může i v budoucnosti spolupracovat s Facebookem, který byl jejich „dlouhodobým a cenným strategickým partnerem.”

Již dříve jsme vás informovali o tom, že někteří členové projektu zvažují odchod. Důvodem byla velmi striktní reakce regulačních orgánů. Společnosti se obávaly zvýšene pozornosti ze strany regulátorů, kteří by se na ně mohli v důsledku jejich “nepohodlné” spolupráce zaměřit.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cointelegraph.com/
https://www.theblockcrypto.com/

Co číst dále?

BTC za 16K $ v říjnu! Selže poprvé anonymní předpověď?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *