Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase Pro zvyšuje poplatky pro malé klienty – uživatelé jsou naštvaní

Burza Coinbase Pro oznámila změnu, která výrazně znevýhodní malé klienty. Uživatelé s menším množstvím kapitálu zaplatí vysoké poplatky.

Coinbase Pro zvyšuje poplatky pro malé klienty

Jakoby vstupní brána do světa kryptoměn chtěla říct, že už u ní malí zákazníci nejsou vítaní. Znevýhodnění drobných klientů, kteří zde nakupují a obchodují kryptoměny do 10 000 $ za měsíc, je negativně vnímaným krokem, který byl oznámen včera 3. 10. 2019. Nyní menší zákazníci zaplatí výrazně vyšší poplatky.

Nová struktura poplatků pro Coinbase Pro bude platit již 7. 10. a přinese zvýšené poplatky pro menší obchodníky, zatímco ti s objemem nad 50 000 $ za měsíc si mírně polepší. Níže v tabulce vidíte, kolik si nově připlatíte na poplatcích, pokud budete nakoupovat či prodávat kryptoměny na Coinbase Pro.

coinbase pro, poplatky, zvýšení, tabulka

Poplatky znevýhodní hodlery

Dosud byl jedním z nejlepších a nejvýhodnějších způsobů nákupu kryptoměn nákup na Coinbase Pro. Není to tak dávno, kdy jsme za nákup kryptoměn na Coinbase Pro neplatili žádné poplatky (jako maker). První zvýšení přišlo v březnu, kdy jsme vás informovali o poplatích pro malé hráče, mezi které většina pravidelně přikupujících hodlerů patří.

Od té doby až dosud byly poplatky pro menší obchodníky 0,15 % maker (limitní objednávka) a 0,25 % taker (nákup za aktuální tržní cenu). Nyní je to 0,5 % v obou případech, což představuje zvýšení o 100 % (taker), resp. o 233 % (maker).

Menší trader či typický drobný hodler, který měsíčně nakupuje za pár tísícovek, nyní zaplatí nejvyšší poplatek, zatímco velryby si polepší, což rozčílilo řadu uživatelů Coinbase. 0,5 % z tisícovky ani nepoznáte, je to 5 korun, z milionu už by to ale bylo 5 tisíc, atd. Tím by se změna dala omluvit, ale pokud přikupujete pravidelně po celý rok, poplatky se nasčítají. Burza označila nárůst jako „mírný“ a jako reakci „na potřeby klientů.“

Včera jsme vás informovali o novince – úročení zůstatků stablecoinu USDC na Coinbase.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.cryptoglobe.com/

Tip:

Apple nevydá kryptoměnu! „Peníze musí zůstat v rukou států”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *