Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Obchodování bez poplatků na Coinbase Pro minulostí (Youtuber: Josef Hoang)

Bohužel, Coinbase Pro již nebude nadále nabízet bezpoplatkové obchodování kryptoměn při využití limitních příkazů na nákup či prodej kryptoměn. Bez poplatků si zde zaobchodují již jen velké ryby s množstvím kapitálu, o kterém se většině z nás zdá jen těch nejodvážnějších snech. V tomto článku si rozebereme chystané změny na této burze a v závěru si společně poslechneme zajímavý názor youtubera Josefa, který má dnes svátek.

Všechno nejlepší přejeme všem Josefům a Pepům a taky malým Pepíčkům, bez kterých by se neobešel skoro žádný vtip. Ten dnešní bude mírně černý, Coinbase totiž naděluje…

Coinbase Pro zvyšuje poplatky

Ze změn, ke kterým dojde během odstávky v noci z pátku 22.3. na sobotu 23.3., je pro nás nejpodstatnější právě zvyšování poplatků. Pokud neobchodujete s měsíčním obratem v řádu stovek milionů dolarů, tak už si zde po tomto datu bez poplatků kryptoměny nepřikoupíte ani nezobchodujete.

Jak je totiž vidět v tabulce níže, obchodování přes limitní příkaz bude pro „běžné smrtelníky” zpoplatněno 0,15 %. Není to sice až taková katastrofa, z obchodu v hodnotě 10 tisíc korun zaplatíte 15 Kč, ale…

Coinbase, nové, poplatky, ceník

Obchodování bez poplatků mělo své kouzlo. S rostoucím počtem kryptoměn na této burze se však není čemu divit. Coinbase Pro začíná být zajímavá i pro tradery a časy, kdy šlo „jen” o vstupní bránu, chcete-li most do kryptomarketu, jsou již zřejmě pryč.

Další plánované změny

V příspěvku na svém blogu Coinbase informovala o celém setu změn. Ten zahrnuje tyto novinky:

  • Nová struktura poplatků a navýšení likvidity snížením rozdílu mezi maker (to je ten, kdo zadává objednávku) a taker (kdo přijímá).
  • Aktualizované maximální objednávky, které pomáhají chránit zákazníky před velkými pohyby cen.
  • Změna tzv. ticků (nejmenší pohyb ceny) pro zlepšení struktury trhu.
  • Vypnutí stop příkazů (nově na Coinbase Pro i Prime pouze přes limit příkaz).
  • Coinbase Pro i Prime zavedou 10% bod ochrany trhu (velké příkazy neovlivní cenu o více než 10 %).

Video

Na KryptoHodlerovi rádi sdílíme tvorbu našich kolegů, zejména z řad šikovných youtuberů. K dnešnímu tématu se velmi zajímavě vyjádřil youtuber Josef Hoang, který to nevidí černě a k novému hnutí haterů společnosti Coinbase se zřejmě nepřidává.

Mimochodem, pokud se dodíváte až do konce, možná váš také potěší svou úžasně trefnou metaforou. Jako vždy můžete prokliknutím přejít rovnou na youtube, pustit si video od začátku a dát mu tam třeba lajk, nebo napsat přání k svátku. 😉

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *