Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Rusko zvažuje 3 právní kategorie pro kryptoměny

Ruské ministerstvo financí zvažuje možnost nové regulace kryptoměn, která by je klasifikovala do tří různých právních skupin a definovala tak nové kategorie.

Nové kategorie kryptoměn

Ministerstvo financí v Rusku plánuje aktualizovat své právní klasifikace kryptoměn. Zvažuje jejich rozdělení do tří kategorií. Vychází přitom z účelu použití kryptoměn a vůbec se nezabývá rozdílem mezi coinem a tokenem.

Coin a token? To už asi neplatí

Z pohledu států je zřejmě rozdělení na coin, tedy kryptoměnu s vlastní sítí (vlastním blockchainem), a token (postavený na blockchainu platformy, jako je např. Ethereum) irelevantní. Navíc se v něm neustále dělají chyby a slova se zaměňují, takže už si leckdo ani není jistý tím, zda toto rozdělení vůbec platí…

Ruské kategorie “tokenů”

Rusko rovnou hovoří o tokenech, avšak nepochybně mají na mysli kryptoměny obecně. Podle náměstka ministra financí Alexeje Moiseeva jsou navrhovanými kategoriemi tyto:

  • Technické tokeny
  • Virtuální prostředky
  • Digitální finanční aktiva

Technické tokeny jsou obslužné tokeny, které jsou rozhodující pro fungování sítě. Uvádí se, že sem pravděpodobně spadá např. Ethereum. Domnívám se, že do této kategorie bude patřit zhruba totéž, co se jinde nazývá “utility” tokeny. Ten lze použít v rámci určitého projektu, např. na nákup specifické služby. Utility by neměl primárně sloužit jako investice.

Virtuální prostředky lze považovat za kryptoměny, které se často používají k převodu hodnoty. Bitcoiny (BTC) nebo Litecoiny (LTC) by spadaly do této kategorie. Ve Spojených státech jsou tyto druhy kryptoměn často považovány naopak za komodity.

digitální finanční aktiva můžeme alternativně nazvat (tokenizované) cenné papíry. Budou sem patřit např. ICO, které mají dividendy nebo se prodávají jako způsob, jak vydělat peníze.

Závěr

Nové ruské rozdělení kryptoměn do značné míry kopíruje rozdělení známé z jiných zemí. Ukazuje se však, že rozdělení kryptoměn není vůbec snadná věc. Je otázkou, zda je např. Bitcoin skutečně virtuální platební prostředek a ne digitální aktivum. Prakticky se totiž používá na obojí.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://beincrypto.com/

Související článek:

Kryptoburzy Coinbase, Kraken, Poloniex a Bittrex se spojily a vytvořily rating pro kryptoměny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *