Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburzy Coinbase, Kraken, Poloniex a Bittrex se spojily a vytvořily rating pro kryptoměny

4 velké kryptoburzy – Coinbase, Kraken, Poloniex a Bittrex – spolupracují. Představili nový rating kryptoměn. Má sloužit pro regulační orgány a hodnotí, zda daná kryptoměna spadá do kategorie “security”.

kryptoburzy stvořily “security” rating

Kryptoburzy, včetně Coinbase, Kraken, Circle (provozovatel Poloniex) a Bittrex, vyvinuli systém, který hodnotí, které kryptoměny pravděpodobně budou patřit do kategorie tzv. “security”. Tím se nemyslí bezpečnost, ale znamená to, že budou cennými papíry se všemi regulačními dopady a schvalováním příslušných orgánů. Společná platforma dostala název Crypto Ratings Council a jak už jste si zřejmě všimli, chybí zde Binance.

Binance je v poslední době velmi aktivní, přidávají nové funkce, např. koncem srpna přidalí úvěrový lending produkt

.  Zároveň se obecně považuje za největší kryptoburzu podle objemů obchodování. O důvodech, proč Binance chybí, můžeme zřejmě pouze spekulovat. Stejně tak o legitmitě tohoto kroku zmíněných 4 burz. Trochu to vypadá, jako by kryptoburzy měly ambice převzít část agendy americké komise pro cenné papíry (SEC). Je otázkou, jakou váhu bude mít jejich rating a zda pouze nevyvolá více nejasností ohledně ragulací kryptoměn v kryptokomunitě. Emitenti kryptoměn pochopitelně mohou rozhodnutí napadnout, takže se můžeme “těšit” na vlnu zpráv a hádek o tom, které kryptoměny patří nebo nepatří do “security”, což kryptosvět určitě nepotřebuje.

Rating nabírá hodnot 1 až 5. Hodnota 1 znamená, že se “pravděpodobně nejedná o cenné papíry, zatímco hodnota 5 udává, že daná kryptoměna pravděpodobně do kategorie “security” spadá. Bitcoin dostal 1, což odpovídá dřívějšímu rozhodnutí SEC, která před časem prohlásila, že BTC není “security”. XRP má skóre 4, zatímco EOS, Stellar a Tezos získali 3,75. Mezi další kryptoměny, které obdržely 1, patří Litecoin a Monero.

rating, security, kryptoměny

„Pokud máte ICO [počáteční nabídku mincí] nebo akcie a chcete je prodat na soukromém místě, postupujte podle pravidel pro soukromé umístění. Pokud chcete udělat IPO s tokenem, přijďte se k nám podívat.“

To řekl předseda SEC Jay Clayton. Před pár dny jsme vás informovali o chystaném soudním sporu. CEO uzavřené aplikace pro zasílání zpráv KIK se zavázal bojovat s regulátory USA o budoucnost kryptoměny KIN „do posledního dechu.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku , Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://www.theblockcrypto.com/
https://btcmanager.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *