Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Washington se Musí Vyhnout Regulační Nejistotě Kryptosektoru a Útěku Inovátorů

Washington by se měl vyvarovat regulační polovičatosti a nesprávnosti pokynů pro kryptoměny. Americké regulátory podobnými slovy varuje Harold Ford Jr., bývalý Demokratický kongresman USA.

Washington musí postupovat vpřed

Bývalý kongresman Harold Ford Jr. kritizuje přístup, který někteří kolegové ve Washingtonu zaujali k celému kryptosektoru po epizodě s Librou od Facebooku. Upozorňuje na potřebu předpisů kryptoměn. Ty však musí tvořit jasný regulační rámec, který pracuje s průmyslem, a ne proti němu.

„Spleť federálních agentur – od Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) po Službu pro vnitřní příjem (IRS) a Síť pro vymáhání finančních trestných činů (FinCEN) – vznesly nárok na různé části vznikajícího regulačního prostředí, přičemž chybí zastřešující rámec.”

Ford Jr. varuje, že pokud Washington, resp. všechny regulační orgány v zemi, nezaujmou jasný a srozumitelný postoj na národní úrovni, inovátoři by mohli odejít ze země. Také uvedl, že „SEC má nyní příležitost převzít vedoucí postavení v oblasti regulace, která pracuje s průmyslem, nikoli proti němu. To by mělo znamenat tvorbu progresivních pravidel, která podporují inovace a dále úzkou spolupráci se zástupci Kongresu i průmyslu.”


Přitom právě americká Komise pro kontrolu cenných papírů vydala nezávazný pokyn, kterým se pokusila jednostranně aplikovat zákon o cenných papírech na tuto novou inovaci.” Ford Jr. podotýká, že to poslední, co vývojáři potřebovali, je ještě větší nejistota. Desetiletí starý zákon však pro kryptoměny fungovat nebude. Nedostatek jasnosti navíc „poškozuje americké inovace.”

Právě proto tedy bývalý kongresman varuje Washington, aby kryptosektoru poskytl určitý maják. Nicméně sám uvádí, že “pokud jde o vývoj a regulaci kryptoměn, mnozí ve Washingtonu vyráběli více tepla než světla.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.cnbc.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *