Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (9. 9.) | Odklady, Spuštění, Přesuny, Dary a Další Aktuality

VanEck a SolidX nabídnou omezené ETF ■ Spuštění české kryptoburzy WCA Market ■ Bitcoin dominance překročila 71% ■ Nadace Rainforest Foundation se snaží použít kryptoměny k záchraně hořícího Amazonského prales ■ Někdo přesunul Bitcoiny v hodnotě 1 miliardy $ ■ Odklad hard forku Etherea na začátek října ■ Paxos spouští kryptoměnu krytou zlatem ■ Možnost vkladů Bitcoinů do platformy Bakt, která bude startovat  23. září.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Uplynulý týden přinesl několik zajímavostí a novinek a my se na ně podíváme v krátkých kryptozprávách.

Úterý ■ VanEck a SolidX nabídnou omezené ETF

Společnosti VanEck a SolidX  se rozhodly nabídnout omezenou verzi ETF, která bude pouze pro institucionální investory. Tímto krokem jsou osvobozeny od registrace cenných papírů a nemusí čekat na výsledky rozhodnutí SEC, ve věci schvalování ETF pro tyto a další společnosti.

Spuštění této služby umožnilo VanEck a SolidX nabízet své služby umožňující trading a investici do kryptoměn a především Bitcoinu kvalifikovaným institucionálním kupcům, mezi které patří např. banky či investiční fondy.

Ve stejný den přišla zpráva o spuštění české kryptoburzy WCA Market

Ta byla odhalena již v neděli 1. září a nese název WCA Market. V poslední době jste se mohli setkat na internetu s její kampaní Probuď v sobě žraloka.

Aktuálně je burza v betatestování a uživatelé budou mít k dispozici kryptoměny Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, Monero, Stellar, Cardano, Dash, NEM a Zcash, které budou moci směňovat za české koruny. Kromě toho burza nabízí i výukové programy pro ty, co se chtějí trejdování věnovat aktivně, díky čemuž chce nová burza přilákat uživatele a likviditu, na které úspěch každé burzy stojí.

Bitcoin dominance překročila 71%

Dle údajů z webové služby CoinMarketCap má nyní Bitcoin dominanci pod 70 %, avšak v průběhu týdne dosáhla až nad 71 % z celkové kapitalizace všech kryptoměn, což je nejvíce od března roku 2017. Toto samozřejmě znamená velké ztráty Altcoinů, kdy se pitál z nich přesouvá do Bitcoinu.

Někteří už si dokonce myslí, že se z tohoto propadu Altcoiny už nikdy nevzpamatují. Nicméně, pro některé to naopak může být signálem k nákupu. Ti nakupují, když tzv. v ulicích teče krev a ostatní kapitulují.

Čtvrtek ■ Nadace Rainforest Foundation se snaží použít kryptoměny k záchraně hořícího Amazonského pralesa

Nadace žádá kryptokomunitu o příspěvek na pomoc ohněm zasažené Amazonie. Ten je možné poslat v Bitcoinu, Ethereu, Litecoinu nebo Bitcoinu Cash. Nadace do budoucna uvažuje i o vytvoření vlastní kryptoměny a také vyvíjejí blockchain projekt Regen Network, který umožňuje dárcům sledovat práci v amazonském pralese a odměňovat prostřednictvím kryptoměn místní komunity.

Pátek ■ Někdo přesunul Bitcoiny v hodnotě 1 miliardy $

Tato transakce, při které došlo k přesunu 94 000 Bitcoinů, byla nápadná jednak svou velikostí a také díky několikanásobně přeplacenému poplatku, který činil 700 $. S touto informací přišel twitterový účet aplikace Whale Alert, která sleduje velké pohyby na blockchainu Bitcoinu. Z údajů v transakci je patrné, že adresy nezahrnovaly známé peněženky patřící např. burzám.

Důvodem vysokého poplatku může být jednak spěch na převod prostředků a také obava, že takto velké množství by uvízlo mezi transakcemi čekající na vyřízení a celý převod by se táhl i několik dní. Spekuluje se, že může jít o přesun do Bakktu, který bude brzy startovat. Velké přesuny jsou sledovány především z obavy, zda některý z velkých hráčů nemá v úmyslu prodávat, své Bitcoiny.

Odklad hard forku Etherea na začátek října

Hardfork, který nese jméno Istanbul, by měl pomoci s problémy se škálovatelností. Spuštění jeho testování je naplánováno na 2. října. Tento datum ale může být ještě o pár dní posunut v závislosti na rychlosti tvorby nových bloků.

Sobota ■ Paxos spouští kryptoměnu krytou zlatem

Krypto burza Paxos spustila 5. září kryptoměnu PAXG, kde každá mince bude krytá fyzickým zlatem uloženým v londýnském trezoru Brink. Jde o ERC20 token, tzn. že kryptoměna běží na blockchainu Etherea a bude sloužit jako právní titul pro majitele, kterým tímto bude umožněn snadnější způsob vlastnění fyzického zlata. Jde o první zlato na Blockchainu, jehož přemístění je díky blockchainu snazší záležitostí. Společnost Pax Gold je oficiálně schválena ministerstvem financí v New Yorku.

Možnost vkladů Bitcoinů do platformy Bakt, která bude startovat  23. září

Bakkt Warehouse Custody slouží jako „skladiště bitcoinů, které má sloužit jako bezpečné uložení kryptoměny pro všechny její uživatele. Uživatelé tedy již mají možnost posílat na platformu své bitcoiny. Denní a měsíční futures kontrakty budou spuštěny 23. září. Právě toto spuštění přijímání plateb možná stojí za zmíněnou obří transakcí 1 miliardy $ v Bitcoinech.

TIP: Věděli jste, že každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi SPPN?

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Tento pořad vychází každé pondělí.

https://youtu.be/7-PvS81lxRE

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *