Guvernér Bank of England: Digitální Měna má Potenciál Oslabit Pozici Dolaru

Bank of England, Libra, news, krypto, digitální, technologie, státní kryptoměny

Mark Carney, guvernér Bank of England, se vyjádřil ve prospěch digitálních měn. Ty by podle něj mohly přinejmenším oslabit pozici dolaru, coby globální rezervní měny.

Mark Carney, guvernér Bank of England

V pátek na Jackson Hole ve Wyomingu na shromáždění centrálních bankéřů z celého světa se Mark Carney vyjádřil ve prospěch digitálních měn. Hovořil o technologickém rozmachu ve finančním sektoru a očekává, že dominance dolaru ve světové ekonomice již brzy skončí a nahradí ho něco nového.

„Technologie má potenciál narušit externality sítě, které zabraňují přemístění stávající globální rezervní měny. Maloobchodní transakce probíhají stále častěji online než na hlavní ulici a prostřednictvím elektronických plateb v hotovosti. A relativně vysoké náklady na domácí a přeshraniční elektronické platby povzbuzují inovace. Noví účastníci na trhu uplatňují nové technologie a nabízejí nižší náklady a výhodnější maloobchodní platební služby.“

…Říká guvernér Bank of England. Dodal, že z hlediska rychlosti a transakčních nákladů jsou fiat měny ve srovnání s novými technologiemi překonané. Nehovořil však o Bitcoinu a jiných decentralizovaných kryptoměnách, ale o projektech typu Libra

Advertisement
od Facebooku. Ta podle něj narušila stávající paradigma.

TIP: Tématu potenciální změny monetárního systému jsme se věnovali ve včerejším díle pořadu Krypto Online Svet.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.