Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Online Svet | Bitcoin Jako Monetární Systém? Dolar Přesluhuje

Je zde pravidelný Krypto Online Svet na KryptoHodlerovi. V tomto díle se Julius zaměřil na téma, zda by mohl Bitcoin nahradit dolar. Pokračuje tak v úvahách, které jsme již zvážili třeba ZDE. Mohl by se Bitcoin stát globální rezervní měnou? Co myslíte?

INFO: Tento pravidelný páteční pořad ve slovenském jazyce vám přináší youtube kanál Krypto Online Svet.

Aktuálny vývoj ceny

Bitcoinu ide v zásade do strany a hýbe sa pravidelne v rámci symetrického trojuholníka. Nosnou témou dnešného videa je pohľad na kapitalizáciu respektíve dominanciu Bitcoinu, ktorej výpočet na stránke coinmarketcap neberie do úvahy likviditu kryptomien. Pri takomto prepočte je dominancia Bitcoinu omnoho vyššia. (Poz. red.: Na toto téma vyšel samostatný článek.)

Americký dolár nadsluhuje

Okrem tejto témy som sa zamyslel nad zmenou súčasného monetarného systému. V zásade sa každých 100 rokov mení rezervná mena. Tým pádom už americký dolár nadsluhuje!

Vzhľadom na momentálny ekonomicky vývoj, takisto rozmach technologie a snahu krajin, mať vlastnú kryptomenu, mám pocit, že v blízkej dobe k niečomu dôjde. Každý týždeň prichádza nejaká správa o tom, že štát ako napr. Čína, alebo veľká firma, plánuje nejakú kryptomenu.

Začína boj o rezervnú menu. 🙂 Ale možno, že víťaz je už známy – Bitcoin(?). Toto si vyžaduje aj politickú podporu. A je známe, že niektorí kandidáti na amerického prezidenta  podporujú Bitcoin. Viac si pozri vo videu a daj mi vedieť tvoj názor. Čo si tom myslíš?

Okrem toho ťa čakajú zaujímavé správy a novinky zo strany Coinbase, adopcia vo Venezeule, Booking CEO vyjadrenie,  Waves DEX, Polkadot atď…

Video

Toto video vám přináší youtube kanál Krypto Online Svet.  Dnes nás čeká opět celá řada aktuálních informací, tak se na ně společně pojďme podívat. Hlavní témata: Bitcoin Jako Monetární Systém? Dolar Přesluhuje. Dominance Bitcoinu.

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *