Sobota, 27 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Skutečná Dominance Bitcoinu je 90 % – Podle Studie Společnosti Arcane

Data získaná z nové studie společnosti Arcane říkají, že skutečná dominance Bitcoinu je 90 %. Tržní podíl altcoinů pak pouze 10 %, namísto uváděných 30 %.

Studie společnosti Arcane

K pozoruhodnému závěru dospěla společnost Arcane Research, při svém novém výzkumu. Spíše než o výzkum se však jedná o novou metodu výpočtu, kde do hry vstupuje také likvidita. Zda je tato metoda zavádějící či naopak nejlepší, ponecháme na vašem uvážení. Čísla z této studie ukazují toto:

bitcoin, dominance, trh

Zleva: Dominance BTC na základě skutečného objemu obchodování, na základě objemů dle CMC, podle CMC (bílý graf je podíl BTC na trhu bez stablecoinů, modrý zohledňuje všechny kryptoměny). Bendik Schei, který studii vypracoval, k tomu doplnil argumentaci:

“Hlavním důvodem je to, že člověk by mohl snadno vytvořit kryptoměnu s 1 miliardou předtěžených mincí a udělat jeden obchod řekněme za tři dolary za jednotku. To by vedlo k celkové tržní kapitalizaci ve výši 3 miliard USD, což by aktuálně představovalo 1% dominanci na trhu a nafouklo by to celkovou tržní kapitalizaci. Problém spočívá v tom, že výpočet nezohledňuje likviditu. Někdo by mohl být schopen prodat jeden token za tři dolary, ale co se stane, pokud chcete prodat 1 milion?

Bez zohlednění likvidity se tržní kapitalizace stává nesmyslným měřítkem.“

  • Dle CMC a dalších srovnávačů se dominance (chcete li tržní podíl) počítá na základě poměru tržní kapitalizace dané kryptoměny k tržní kapitalizaci všech kryptoměn.
  • tržní kapitalizace kryptoměny (market cap) se pak vypočítá prostým vynásobením: počet mincí / tokenů * cena za jednotku.

Přes 90 % vyšlo (namíto 70 %), když se pro výpočet tržní dominance Bitcoinu vzala do úvahy likvidita (resp. objemy obchodování). Důvodem, proč autor použil také graf bez stablecoinů, je to, že nejsou kryptoměnami v pravém slova smyslu, ale pouze zastupují fiat měny, jako dolar či euro. Tato studie do značné míry podporuje myšlenku, že historie nám ukázala, že síťové efekty často převyšují specializaci. Obecné platformy s širokým přijetím by mohly být použity pro “všechno“, jako internet.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://cryptopotato.com/
https://kryptografen.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *