Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Indická Centrální Banka u Soudu za Protiústavní Oběžník Likvidující Krypto Podniky

Indická centrální banka (RBI) čelí soudní žalobě za svůj oběžník, kterým zakázala regulovaným subjektům, jako jsou banky a finanční instituce, poskytovat služby krypto klientům.

(Údajně) Protiústavní oběžník napaden u soudu

RBI stanula před indickým nejvyšším soudem v souvislosti se svým zásahem proti kryptoměnovým podnikům v zemi. V důsledku zákazu musely mnohé firmy “utéct” ze země, protože jim banky uzavřely účty. Asociace IAMAI (Internet and Mobile Association of India) považuje oběžník za protiústavní a napadla ho u soudu. Uvádí:

„RBI nemůže vystoupit ze svých pravomocí stanovených v zákoně o regulaci bank. Její zásah proti soukromým podnikům ve formě oběžníku je proto nezákonný.“

Během soudního líčení se RBI odvolávala na svůj zájem o ochranu spotřebitele a morální důvody. Soudce však řekl, že tyto obavy nejsou jejich zájmem, protože to není věc, o kterou by se měla starat centrální banka, ale stát. Následně šlo o to, zda byl oběžník vydán na základě nějakého výzkumu.

RBI předložila zprávu meziministerského výboru (IMC), která uvádí jeho nevýhody. Do hry tak vstupuje také známá aféra Silk Road (platforma na dark webu, kde se obchodovalo i s drogama) a FATF

, nebo riziko hacků. Oběžník byl vydán v dubnu 2018 a RBI má nyní čas na jeho přehodnocení, než soud vynese verdikt.

Na našem Facebooku jsme vás také informovali o soudní tahanici Tetheru a Bitfinexu v New Yorku. Aktuálně soud stále probíhá. Proti aktuálnímu rozhodnutí zamítajícímu zrušení případu z důvodu místní (ne)příslušnosti se emitent USDT odvolal.

Nejasná situace v zemi vypadá pro vývojáře kryptoměnových inovací, kryptoburzy a další subjekty neradostně. Po prohlášení ministra financí, že v zemi zákaz kryptoměn není, mnozí propadli falešnému optimismu. Posléze je však zpražilo nečekané přiznání vlády u soudu, že zákaz kryptoměn v Indii bude.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *