Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

NEO | Čínské “Ethereum” s Pasivním Příjmem – Jak Stakovat Gas Dividendy? (+Video)

Neo patří mezi kryptoměny, které svým majitelům umožňují získávat dividendy. Někdy bývá označováno jako čínské Ethereum, protože se taktéž jedná o platformu. Zde si stručně shrneme některé základní fakta o této kryptoměně, která umožňuje určitý kapitálový zisk a pasivní příjem. A nebude chybět ani video s návodem na NEON wallet.

INFO: Tento článek a video pod ním vám ve spolupráci s KryptoHodlerem přináší youtube kanál Online investice.

Antshares

V roce 2014 založil zakladatel Da Hongfei a technický ředitel Erik Zhang kryptoměnu Antsheres (nyní NEO) a Onchain. Oba projekty byly prvními vývojářskými blockchainovými projekty v Číně.

  • Onchain – developerská společnost pro podniky a instituce, poskytuje vývojové a konzultační služby soukromým společnostem zajímající se o Blockchain. Spolupracuje s čínskou vládou.
  • NEO (původně Antshares) – platforma pro budování decentralizovaných aplikací, první v Číně, připravila cestu pro další čínské Blockchainové projekty. Spojuje soukromé a veřejné instituce.

Neo umožňuje smart kontrakty, podobně jako Ethereum. Narozdíl od něj nepoužívá programovací jazyk ETH Solodity, ale běžnější a dostupnější jazyky jako Java, C#, Python… Neo nabízí 1000 transakcí/s (oproti  ETH 15 t/s).

Na stránkách společnosti nalezneme aktualizovaný blog o událostech, konferencích a také informace z vnitřního dění ve společnosti. V přehledu dApps, lze najít decentralizované aplikace, jenž již běží na platformě NEO. Mezi nejznámější patří třeba AdEx, Red Pulse a Qlink.

Od 1. dubna 2018 – nová struktura společnosti

  • NEO Foundation – má na starost strategii a sponzoring neziskové organizace s cílem posílit akademický výzkum v oblasti blockchainu.
  • NEO Global Development (NGD)  – zajišťuje technologický výzkum a vývoj, komunikaci, marketing.
  • NEO Global Capital (NGC) – Singapurská společnost s ručením omezeným a s licencí. Slouží jako investiční platforma, pro podporu vysoce kvalitních blockchainových projektů.

NEO

S každým novým vygenerovaným blokem je distribuováno 8 GAS. Nový blok je generován přibližně každých více než 15 sekund.

NEO rozvíjí platformy pro rozvoj blockchainu v Číně a spojuje soukromé a veřejné instituce. Díky tomu došlo vytvoření důvěry a komunikace s čínskými vládními představiteli. Po zákazu ICO v Číně pomáhal Hongfei ve spolupráci s čínskou vládou vytvářet zdravé prostředí pro Blockchainové inovace v Číně. Na základě těchto skutečností si vybudovalo přezdívku čínské Ethereum.

Stakování NEO

Abyste mohli vydělávat GAS za držení NEO, stačí si stáhnout z ověřeného zdroje peněženku, osvědčená je NEON wallet. Do ní si pak pošlete NEO, ale pozor, vždy v celých jednotkách (např. přesně 10 NEO, 30, apod.).

Burza (např. Binance) vám transakci provede bez poplatku, takže nemusíte nic složitě přepočítávat, aby vyšlo celé číslo. Pak už stačí jen občas otevřít peněženku a “claimnout” si odměnu v GAS. Není nutné mít neustále otevřenou peněženku, což je nesporná výhoda oproti řadě jiných kryptoměn.

Po čase si můžete svůj GAS směnit za NEO a zvýšit tak úročení. Nicméně vždy počkejte, až ho budete mít tolik, abyste si mohli koupit celou minci. Peněženka totiž stakuje jen když tak máte celé mince. Krátkodobě lze využít také některé burzy, které podporují staking (např. Binance). Dlouhodobě to však kvůli riziku hacku nedoporučujeme.

Pro zjištění, kolik si držením NEO můžete vydělat slouží stránka neotogas.com, kde zadáte množství coinů, které vlastníte nebo plánujete nakoupit, a dáte vypočítat. Roční zisk je něco kolem 4 %, s tím, že zároveň vyděláváte, jak na růstu hodnoty držených mincí, tak na zisku z dividendy v GAS. Zhodnocení vaší investice v dlouhodobém horizontu je tedy potenciálně větší.

TIP: Středeční Přehled Posledních Novinek (#SPPN11) – Má Cenu Hodlovat Altcoiny?

Video

Toto video čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice, který znáte z kryptozpráv.

https://www.youtube.com/watch?v=oGJB_qe19Zk

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *