Čtvrtek, 23 lednaVítejte na hodlerském webu!

Mezinárodní Finanční Komando FATF a Zákony, Které Zničí Bitcoin

Financial Action Task Force (FATF) je mezinárodní mezivládní organizace. Je zakladatelem AML zákonů. Byla založena na summitu G7 v Paříži k tzv. boji proti praní špinavých peněz. Standardy a doporučení FATF mají zavazovat přes 180 jurisdikcí včetně Evropské unie, Číny, USA… Tento článek bude o tom, jak zákony potichu a pomalu ničí Bitcoin, stejně jako naše právo na svobodu, soukromí, majetek a vlastní názor.

FATF

Finanční akční skupina (komando). Že jste o nich ještě neslyšeli? Tato mezivládní organizace byla založena z iniciativy G7 ve Francii již v roce 1989. Sídlí v Paříži a ze stínů ovlivňuje celý svět. Zasloužili se např. o AML zákony.

Řada opatření proti praní špinavých peněz, nebo v boji proti terorismu, pochází právě od FATF. Oni vydají doporučení a vlády více než 180 zemí se tím řídí. Je to až neuvěřitelné. Na jednu stranu samozřejmě musíme souhlasit, že jde o problémy, které by se řešit měly. Ale ten způsob…

Ve videu pod článkem si můžete poslechnout určitý názor na to, co tato nadvládní instituce chystá. Problematickým místem je především předávání našich údajů napříč poskytovateli finančních služeb, a tedy i kryptosměnárnami, kryptoburzami, peněženkami, atd., kteří by nově měli být v souladu s čl. 16 doporučení FATF ze zákona povinni naše osobní údaje sdílet mezi sebou a dávat je tak mj. hackerům doslova na zlatý podnos.

Pošlapání lidské svobody a práva na soukromí?

Musíme si položit otázku, zda stojí potírání zločinu nad právy lidí. Zda je možné v zájmu boje proti terorismu a praní špinavých peněz omezit naše právo na svobodu, soukromí a ochranu osobních dat či financí. Zda účel světí prostředky a kam až nás to zavede. Vydržte prosím až do konce, kde bude naše doporučení, co dělat.

Salámová metoda

AML a další opatření působí nevinně. Vypadá to, že státy pouze chtějí, abychom byli v bezpečí před zločinem. Jenže, jak možná víte, šikana vždy začíná nevinně. Nebezpečí spočívá v tom, že lidé jsou náchylní k metodě “krůček po krůčku”.

Kdyby vám někdo řekl, že zítra budou každého člověka 24 hodin denně hlídat drony velikosti komára, asi byste protestovali. Kdyby někdo přišel s tím, že váš mobil bude mít od zítřka povinně nainstalovanou aplikaci, která bude shromažďovat veškerá data o tom, kam chodíte, s kým se stýkáte, kde nakupujete, jestli jste poslušní občané a nezlobíte, asi byste protestovali.

Co kdyby se zítra řeklo, že v případě, že nebudeme “poslušní”, tak si pro nás příjde ideopolicie. To už tu bylo, ne? Jenže pokud to lidem někdo bude dávat plátek po plátku, je možné, že nakonec budete natolik zpitomělí, že si to budete ještě pochvalovat a hlídat se navzájem, zda všichni pěkně posluchají příkazy insituce. Nenaučil vás někdo, že právě k tomu máte vést své děti? Pěkně poslušně, potichu, bez řečí?

Stát jsme my, kdo volil FATF?

Stát ale nejsou instituce, jak si myslí nejeden zpitomělý polik, nebo novinář, což je však o to smutnější. Stát jsme my, každý jeden z nás je stát. Důchodce, školák, zaměstnanec, podnikatel, kdokoli… Všichni jsme stát. A to, co vlády dělají, mají dělat pro nás, jsou to naši zástupci. To nás mají chránit, když někdo zasahuje do našich práv. My máme právo vědět, co dělá vláda, není to napopak!

Ale, pokud nás stát chrání, tak kde je např. ochrana našich drobných podniků před mezinárodními řetězci? Kde je doporučení, které by nás ochránilo před hackery? Kde je zjednodušení daní a eliminace byrokratických překážek, které brání lidem podnikat, resp. je od toho odrazují?

Proč stále nikdo neřeší banky, které vytváří peníze z ničeho a tím způsobují, že i když pracujeme více, než je potřeba, tak jako celek rok od roku chudneme? Vždyť tyto instituce beztrestně a pod dozorem vlád okrádají celý svět. Je to tak dokonale na očích, že to nikdo nevidí? Satoshi Nakamoto to ale viděl a vytvořil Bitcoin.

Kryptoměny dávají lidem možnost, být svou vlastní bankou

Lidé však zpravidla nemají k dispozici ochranku, jako mají banky, a pokud budou data o tom, kolik peněz v kryptoměnách máme, otevřena komukoli k nahlédnutí, dostáváme se do nebezpečí. Jak správně upozorňuje youtuber na kanále Crypto Invest, v méně bezpečných zemích světa budou takové informace dokonce životu nebezpečné.

Indoktrinalizace mas

Já vidím velký problém v tom, že nás tato monitorovací opatření nejen omezují a ohrožují naše soukromí, svobodu a bezpečí, ale také nás indokrinalizují. Máme považovat za normální, že nás naše vlastní vláda monitoruje. Že je s námi zacházeno jako s někým, kdo má apriori dokázat, že není zločinec.

Máme předávat kopie svých osobních dokumentů lidem, se kterými obchodujeme, a ti je mají skladovat a společně s daty o našich financích předávat třetím stranám, poskytovat, sdílet, vystavovat nebezpečí..? A co právo na vlastní názor, na jeho vyjádření veřejně? I v tomto ohledu jsem zaznamenal určité tlaky. Skoro až přemýšlím, zda je moudré tento článek vůbec publikovat.

A nejen to, my totiž máme hlídat sami sebe!

Někdo se rozhodl, že máme jako zločinci rovnou dokazovat, odkud bereme peníze na investice. Rovnou je nám již v některých případech například řečeno, že musíme být zaměstnancem a poskytnout údaje o zaměstnavateli. Setkali jste se již také s povinným dotazníkem, který vylučuje jinou možnost (jako je podnikání apod.)? To jsou příznaky indoktrinalizace.

Svobodná volba

A co lidé, kteří nechtějí být zaměstnanci? Co podnikatelé? Co matky, které chtějí raději zůstat doma s dětmi? A teď nemyslím 3 roky, myslím pořád, dokud nevyrostou. Někdo nás již nyní natolik indoktrinalizoval, že máme téměř špatné svědomí, když se nad takovou možností byť jen zamyslíme. Přitom všichni vidíme, jak moc je rodina v ohrožení.

Jsme hnáni k tomu, abychom byli svým vlastním vyšetřovatelem a soudcem. Rovnou je nám řečeno, že se máme přiznat k tomu, že jsme si dovolili mít příjem. Říká se tomu daňové přiznání a my jdeme jako ke zpovědi, vyznat se ze svého daňového zločinu a zaplatit odpustku. Hotové náboženství. Když pak vydělané peníze investujete, resp. to, co z nich zbylo po vašem přiznání, je s vámi jednáno jako se zločinci.

Každý má mít ve svobodném světě svobodnou volbu, jestli chce být zaměstnancem, podnikatelem, investorem, nebo dokonce “ničím”, což se již dnes mnoha lidem nemusí líbit a rovnou řeknou, že to byste teda dělat neměli, protože se to vládě nelíbí. Nezlobte se ne mě, ale já i tak budu dávat svůj hlas za naši svobodnou volbu.

My přece nejsme něčí majetek

Pokud se rozhodneme, že nechceme být např. zaměstnancem, jsme diskriminováni. Nechceme li žít podle šablony, můžeme být zesměšňováni a napadáni různými byrokratickými obstrukcemi. Když chceme používat kryptoměny, jsme monitorováni jako někdo, kdo dělá něco, co je třeba rovnou vyšetřit, a to plošně. A my máme být zticha a tvářit se, že je to v pořádku.

Co s tím?

V článku zazněla řada věcí, se kterými možná nebudete souhlasit. Možná mi budete chtít napsat, že je to všechno jinak. To je v pořádku, rád si přečtu i jiný názor na věc a ještě radši budu, pokud mě někdo přesvědčí, že se není čeho bát. Než tak ale uděláte, mám pro vás tu nejdůležitější část.

TIP redakce: Zpráva Cestovatele V Čase 2 – Náprava Společnosti

Kryptoměny jsou tu od toho, abychom mohli být svou vlastní bankou

KryptoHodler.cz jako nezávislé médium upozorňuje na nebezpečí zákonů, které chtějí toto právo omezit. Vzpomeňme si, jak vznikly banky. Bylo to proto, že lidé potřebovali uložit zlato na bezpečné místo. Nyní vlastní většinu zlata centrální banky a jiné instituce a lidé mají pouhý papír, a to ještě na dluh. Kdyby jim to někdo tehdy řekl, vzbouřili by se. A dnes?

Pokud máme zabránit podobnému scénáři s Bitcoinem, je třeba ho nedávat třetím stranám. Nedávejte svůj Bitcoin do banky, ale držte si ho na vlastních peněženkách. Zároveň apelujeme na naše politiky, aby se postavili za naše právo na bezpečí a soukromí. Bez toho, přátelé, v bance Bitcoin ztrácí svůj smysl.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, dále třeba na Instagramu a přidej se do naší diskuzní HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Video

Děkuji, že jste článek dočetli až sem. Níže si ještě můžete přehrát část videa youtubera Tomáše z kanálu Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu, který informoval o doporučení FATF a vyjádřil svůj názor, se kterým si dovolím souhlasit. Proklikem se dostanete přímo na youtube, kde ho můžete odměnit třeba lajkem. Ve videu také informuje o 51% útoku na síť BCH, který uskutečnily pouhé dva těžařské pooly a nikomu to asi nevadí, nebo o Zilliqa Unstoppable Domains.

https://youtu.be/8bQyshK8OOI?t=123

Zdroje:
https://www.fatf-gafi.org/
https:/cryptobriefing.com/
https://www.fatf-gafi.org/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *