Zilliqa představuje .zil | Necenzurovatelná doména postavená na blockchainu

kolotoč, blockchain, zilliqa, unstoppable domains, lunapark

Máme zde velmi zajímavou novinku ze strany kryptoměny Zilliqa (ZIL). Služba Zilliqa Naming Service (ZNS) již funguje na testnetu. Umožňuje tvorbu nezastavitelné domény s koncovkou .zil. Doména postavená na blockchainu mimo jiné umožní přijímat a odesílat transakce v kryptoměně, prostřednictvím propojené peněženky, přímo na adresu webu.

Necenzurovatelná doména .zil (Unstoppable domains)

Služba na tvorbu domén s koncovkou .zil je již v testovacím provozu (testnet). Spuštění mainnetu se pak plánuje na červen. Hlavními přednostmi nové blockchainové služby na tvorbu domén má být nezastavitelnost (necenzurovatelnost) a rovněž možnost přijímat platby v kryptoměně na jméno své domény. Odpadne tak nutnost zadávat zdlouhavou veřejnou adresu.

Kdokoli si již nyní může zakoupit blockchainovou doménu s koncovkou .zil za 10 dolarů. Předprodej již probíhá a zatím je řada adres volná. Pokud se však poženete za doménou Tesla.zil, Blockchain.zil, či Litecoin.zil, která by v budoucnosti mohla mít velkou cenu, musím vás zklamat. Tyto speciální názvy půjdou rovnou do aukce, která proběhne 31. 5.

Zjednodušení plateb a darů v kryptoměně

To by mohlo být zajímavé pro tvůrce obsahu i pro čtenáře či diváky. Vašemu oblíbenému autorovi byste mohli poslat příspěvek rovnou na adresu webu, bez nutnosti zjišťování jeho veřejné adresy. Nechme se překvapit, jak přesně bude služba fungovat a kolik různých kryptoměn bude možné tímto způsobem odeslat či přijat.

Cenzura?

Nedávno šokovalo svět zatčení zakladatele WikiLeaks Juliana Assangea, kterému byl ukončen azyl. Ten si dovolil informovat a předkládat materiály o údajných vojenských zločinech Spojených států a někteří věří, že právě za to ho nyní čeká trest. (Pokud o tom víš více, rád ti dám na Hodlerovi prostor.) Nedávno jsme také zaznamenali info o tom, že jeden z vývojářů kryptoměny Bitcoin Cash uložil veškeré vojenské materiály na blockchain, odkud je již nikdo nesmaže.

Poněkud příhodně k těmto skutečnostem, přichází blockchainová platforma na tvorbu domén, které budou nezastavitelné a necenzurovatelné. Nicméně to má klady i zápory. Jsem zvědavý, co se stane, pokud zde někdo významným způsobem poruší něčí autorská práva, nebo začne propagovat rasismus apod. Na druhou stranu to může ochránit data před cenzurou, a také zabezpečit svobodu slova před případnou hrozbou.

TIP redakce: Krypto Zprávy (15. 4.) | Zákazy, povolení, delistování a osvojení

Testnet

Tuto aplikaci najdete na stránkách Unstoppabledomains.com

. Za 10 dolarů si zde můžete předregistrovat doménu. Postupně by měli přidávat další funkce a rozšíření. Tedy kromě nezastavitelné domény postavené na blockchainu, která ponese koncovku .zil či .eth… Distribuce domén bude probíhat po spuštění mainnetu v červnu.

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

(Zdroj: https://medium.com/)

Video

O výše zmíněných zprávách již informoval například youtuber Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu. Část videa se zprávou o doménách na blockchainu Zilliqy si můžeš pustit níže. Proklikem se dostaneš na jeho ytb kanál, kde mu můžeš zanechat třeba lajk. Předtím se k nám nezapomeň přidat na soc. sítích, pokud jsi to ještě neudělal (neudělala).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.