Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Zilliqa představuje .zil | Necenzurovatelná doména postavená na blockchainu

Máme zde velmi zajímavou novinku ze strany kryptoměny Zilliqa (ZIL). Služba Zilliqa Naming Service (ZNS) již funguje na testnetu. Umožňuje tvorbu nezastavitelné domény s koncovkou .zil. Doména postavená na blockchainu mimo jiné umožní přijímat a odesílat transakce v kryptoměně, prostřednictvím propojené peněženky, přímo na adresu webu.

Necenzurovatelná doména .zil (Unstoppable domains)

Služba na tvorbu domén s koncovkou .zil je již v testovacím provozu (testnet). Spuštění mainnetu se pak plánuje na červen. Hlavními přednostmi nové blockchainové služby na tvorbu domén má být nezastavitelnost (necenzurovatelnost) a rovněž možnost přijímat platby v kryptoměně na jméno své domény. Odpadne tak nutnost zadávat zdlouhavou veřejnou adresu.

Kdokoli si již nyní může zakoupit blockchainovou doménu s koncovkou .zil za 10 dolarů. Předprodej již probíhá a zatím je řada adres volná. Pokud se však poženete za doménou Tesla.zil, Blockchain.zil, či Litecoin.zil, která by v budoucnosti mohla mít velkou cenu, musím vás zklamat. Tyto speciální názvy půjdou rovnou do aukce, která proběhne 31. 5.

Zjednodušení plateb a darů v kryptoměně

To by mohlo být zajímavé pro tvůrce obsahu i pro čtenáře či diváky. Vašemu oblíbenému autorovi byste mohli poslat příspěvek rovnou na adresu webu, bez nutnosti zjišťování jeho veřejné adresy. Nechme se překvapit, jak přesně bude služba fungovat a kolik různých kryptoměn bude možné tímto způsobem odeslat či přijat.

Cenzura?

Nedávno šokovalo svět zatčení zakladatele WikiLeaks Juliana Assangea, kterému byl ukončen azyl. Ten si dovolil informovat a předkládat materiály o údajných vojenských zločinech Spojených států a někteří věří, že právě za to ho nyní čeká trest. (Pokud o tom víš více, rád ti dám na Hodlerovi prostor.) Nedávno jsme také zaznamenali info o tom, že jeden z vývojářů kryptoměny Bitcoin Cash uložil veškeré vojenské materiály na blockchain, odkud je již nikdo nesmaže.

Poněkud příhodně k těmto skutečnostem, přichází blockchainová platforma na tvorbu domén, které budou nezastavitelné a necenzurovatelné. Nicméně to má klady i zápory. Jsem zvědavý, co se stane, pokud zde někdo významným způsobem poruší něčí autorská práva, nebo začne propagovat rasismus apod. Na druhou stranu to může ochránit data před cenzurou, a také zabezpečit svobodu slova před případnou hrozbou.

TIP redakce: Krypto Zprávy (15. 4.) | Zákazy, povolení, delistování a osvojení

Testnet

Tuto aplikaci najdete na stránkách Unstoppabledomains.com. Za 10 dolarů si zde můžete předregistrovat doménu. Postupně by měli přidávat další funkce a rozšíření. Tedy kromě nezastavitelné domény postavené na blockchainu, která ponese koncovku .zil či .eth… Distribuce domén bude probíhat po spuštění mainnetu v červnu.

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

(Zdroj: https://medium.com/)

Video

O výše zmíněných zprávách již informoval například youtuber Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu. Část videa se zprávou o doménách na blockchainu Zilliqy si můžeš pustit níže. Proklikem se dostaneš na jeho ytb kanál, kde mu můžeš zanechat třeba lajk. Předtím se k nám nezapomeň přidat na soc. sítích, pokud jsi to ještě neudělal (neudělala).

 

https://youtu.be/ZHqyHC3qCIk?t=629

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *