Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitbeli | Vyzkoušeli jsme novou českou kryptosměnárnu s GoPay

Bitbeli je zbrusu nová česká kryptosměnárna. My jsme Bitbeli vyzkoušeli a v tomto článku se dočteš, jak to dopadlo. Funguje teprve jediný den. Takže si budeme muset počkat na zkoušku časem, než budeme moci vynést nějaké hodnocení. Nákup Bitcoinu a dalších kryptoměn zde již probíhá, a to překvapivě dobře.

UPDATE: Aktuálně se již prodejní kurz na Bitbeli nenachází na přibližně stejných hodnotách, jako na CMC, ale je o cca 4 % vyšší. Dle vyjádření vedení se však zatím nejedná o poplatek ze strany směnárny, ale o náklady transakce.

Půlnoční nákup kryptoměn

Včera o půl 1 ráno mě napadlo, že bych si koupil nějakou kryptoměnu. Za normálních okolností bych mohl použít kartu a zaplatit třeba na Binance. To by obnášelo nemalé poplatky za samotnou platbu kartou. Dále bych si připlatil za platbu v cizí měně a nezanedbatelnou částku by mě stála směna z Kč nevýhodným kurzem. Celkový poplatek by se odhadem mohl vyšplhat na 10 % i více.

Naštěstí existují i alternativy

Jednou z alternativ je např. CurrencyFair, zde však narazíte na problém s propojením účtu na Coinbase, kde vám transakci z účtu, který nenese vaše jméno, zkrátka nepřijmou. Velmi příhodně se mi však naskytla jiná možnost. Bitbeli přichází jako na zavolanou a částečně řeší můj problém. Tato směnárna nabízí takřka nesrovnatelné podmínky s českou konkurencí. Slováci to mají díky euru o něco snazší.

Podmínky Bitbeli

  • Kurzy prakticky odpovídají těm na CMC, liší se jen asi o desetinku procenta.
  • Poplatky během testování v beta verzi neplatíte žádné.
  • Koupit si můžete Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum a Ripple.
  • Kryptoměnu vám rovnou pošlou na peněženku či kryptoburzu.
  • Platba pomocí platebního systému GoPay je velmi rychlá a to 24/7.

TIP redakce (Článek pokračuje za náhledem 🙂

Rozhovor | Zakladatel směnárny Bitbeli: V průběhu testování hradíme poplatky z vlastní kapsy

Návod

V následující části se budeme věnovat nákupu kryptoměn na Bitbeli. Jak jsem v noci z Velkého pátku na Bílou sobotu nakoupil Bitcoin přímo ze svého bankovního účtu a na Binance si za něj nakoupil nějaký altcoin (např. Zilliqu). Celá transakce, od otevření Bitbeli, až po úspěšný nákup altcoinu na burze, trvala asi hodinu a 17 minut.

Nákup BTC na Bitbeli

V následující fotogalerii si prohlédněte, jak probíhal nákup Bitcoinu. Nakupoval jsem přibližně o půl 1 ráno v sobotu o Velikonocích a platil přímo ze svého bankovního účtu v KČ pomocí GoPay. Bitcoin dorazil přibližně za hodinu a na poplatcích jsem nezaplatil ani korunu. Musím říct, že jsem byl mile překvapený. Směnárnu Bitbeli najdete ZDE.

Celkové hodnocení Bitbeli

Bitbeli je nová kryptosměnárna a bude potřebovat čas, aby se osvědčila. Nemůžeme proto zatím hodnotit všechny aspekty, jako je spolehlivost či bezpečnost. Problémem je také to, že zatím nezavedli ověření totožnosti, které kvůli AML musí dělat. S tím souvisí, že se zatím nemůžete registrovat a platí zde limit pro nákup kryptoměn 25 000 Kč/ měsíc. Také zde momentálně nelze kryptoměnu prodat.

Co se týče beta verze Bitbeli, jde o jednoduchou a rychlou směnárnu, která nabízí v českém prostředí neslýchaně výhodné podmínky. Během testování jsou zde 0% poplatky. Směnárna funguje 24/7 a platit můžete takřka instantně v korunách ze svého bank. účtu. Kryptoměnu obdržíte během několika hodin (v mém případě za hodinu), což není vůbec špatné. Výběr 5 kryptoměn není nic extra, ale pro začátek je určitě více než dostatečný.

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *