Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

HODL, hold, hodler, kryptohodler, HODL!, kryptoměny, Bitcoin
Advertisement

Co je to vlastně HODL, je to nějaký překlep slova HOLD, nebo jak je to? Zde se dozvíte vše co jste kdy chtěli vědět o tom, kdo je hodler, co znamená hodlovat a jak to souvisí s kryptoměnou Bitcoin. Bude to prostě takový malý úvod do hodlování a vysvětlení pojmu HODL zejména pro nováčky.

Tip: Myslete dlouhodobě, jinak na Bitcoinu proděláte

HODL (anagram hold)

HODL je výraz, který původně vznikl jako překlep od slova hold (držet). Původ najdeme v historii Bitcoinu. Během listopadu roku 2013 Bitcoin rostl více než 5násobně. Následoval prosinec a kurz z tehdejšího ATH klesl skoro o polovinu. V té době si jeden člen diskuzního fóra bitcointalk dopřával whiskey a následně napsal dnes již legendární příspěvek.

V nadpise stálo: „I AM HODLING.” Tento překlep se rychle uchytil v kryptokomunitě jako synonymum dlouhodobého držení Bitcoinu, bez ohledu na to, kde je jeho cena.

HODL, hold
Prosinec 2013 – GameKyuubi poprvé napsal HODL (překlep slova hold = držet)Dnes už je z HODLu v podstatě hnutí a slovo zlidovělo do té míry, že ho zná doslova každý kryptonadšenec na celém světě.

Hold / HODL už známe, ale kdo je hodler?

Hodler neprodává, nepodléhá panice, neztrácí nervy… Z dlouhodobého hlediska, alespoň dosud, žádný hodler neprodělal. Zatímco trading ve skutečnosti většině lidí způsobí ztrátu. O tom se moc nemluví, ale je to bohužel tak. Ani žádné placené signály a členské skupiny vás zpravidla před ztrátou neuchrání. Tradeři často říkají, že vydělají, i když trh padá. Co vám však zapomněli říct je, že také často prodělají, i když trh roste. Čest a hold padlým! 🙂

Jestli vám můžu něco doporučit, pokud nemáte v plánu se naplno věnovat studiu tradingu, vemte raději peníze, které chcete vyhodit za placené skupiny, kupte za ně Bitcoin a neprodávejte, ať se děje cokoli. O tyto peníze byste stejně s největší pravděpodobností přišli. V roce 2013, kdy bylo poprvé použito slovo HODL a přestalo se říkat jen hold, stál Bitcoin necelých 600 USD po propadu z tehdejšího ATH. Dnes je jeho cena okolo 50 tisíc dolarů. A kolik bude stát za pár let? Uvidíme!

HODL, hodler, kryptohodler, HODL!, kryptoměny, Bitcoin

HODL – proč a jak začít hodlovat?

Řekněme, že chcete začít, ale vůbec nevíte nic o kryptoměnách, o jejich projektech, ani o tom, proč vlastně vznikly a co je na nich tak dobrého, nebo jeslti stojí za to do nich investovat. V takovém případě je na čase si co nejdřív o kryptoměnách něco zjistit.

Hodler je v podstatě investor, který dlouhodobě drží BTC, potažmo i jiné kryptoměny. První předpoklad je investovat jen do toho, čemu rozumíte. Není však nutné znát technické podrobnosti ohledně kryptografie, spíše se zaměřte na účel, množství uživatelů (velikost komunity), kdo stojí za projektem, jak postupují a na čem pracují, s kým spolupracují a jakou mají konkurenci, atd. Po studiu si teprve budete schopni sami odpovědět na výše uvedené otazníky.

A proč? Na to už si musí každý odpovědět sám. Můžeme však určitě zmínit příklady, např. peníze, svobodné transakce, mezinárodní transakce, úschova financí či důvěra v nové technologie, které by při správném použití mohly změnit svět k lepšímu. A dost možná i ten váš, při troše štěstí a vytrvalosti.

Hodleři, Bitcoin, tučňák, hodl, hodler, kryptoholer, news, novinky, thug life, boss, btc

Než začnete hodlovat, nastudujte si základy

Tohle je naprosto nejdůležitější bod, tak to raději zdůrazníme ještě jednou. Nepokoušejte se nakupovat kryptoměny před tím, než si zjistíte, jak na to a čeho se musíte vyvarovat a co to je. V kryptosvětě můžete o své peníze přijít mrknutím oka, je zde totiž extrémní množství různých podvodníků a hackerů, ale i vysoká volatilita. Bez znalostí ohledně správného skladování a odesílání transakcí to taky nepůjde. A ještě jednou, pozor na různé podvodníky!

Je HODL to pravé?

Možná vám bude více vyhovovat trading. Zvažte to. Hodl neznamená, že to bude jednoduché. Je třeba mít extrémní trpělivost. Chce to umět plánovat a taky se svého plánu držet a nenechat se ovlivnit okolím. Den za dnem, týden za týdnem… Trvá to měsíce a roky, jste na to připravení? Když vám tržní cena portfolia začne prudce klesat, nezachvátí vás panika? Bitcoin je vysoce volatilní! Baví vás čekat a něco dlouhodobě plánovat, budovat a stavět?

bitcoin, otázky, lavička, muž, odpovědi, noviny, socha, bitcoinovej kanál, dotazy,

Vzdejme hold Bitcoinu

A vlastně proč kryptoměny? Co nás sem přilákalo? Pomineme li na chvíli programátory a nadšence, kteří sem přišli s první vlnou, když se Bitcoinu ještě všichni pouze smáli a nikdo z velkých společností, bank a politiků ho nebral vážně, tak v drtivé většině případů to budou peníze a určitá touha po lepším životě. Bitcoin má stále potenciál vyrobit hodlerům bohatství, za jejich trpělivost a nadšení.

Hodlujeme a věříme přínosu Bitcoinu pro celý svět. Věříme tomu díky nezfalšovatelnosti, necenzurovatelnosti, omezenému množství mincí a možnostech pro celý svět. Jsme svou vlastní bankou. Když sledujeme novinky ze světa kryptoměn, čteme o nové úžasné oblasti technologií, inovací ve světě ekonomiky a financí i řady dalších procesů a inovací pro jednotlivce, firmy i státy.

TO se netýká jen Bitcoinu, ale všech kryptoměn. Řada z nich však dlouhodobě nepřežije. Proto se obecně doporučuje v portfoliu upřednostnit BTC před altcoiny. Zda ho budete držet 30, 50 či dokonce 100 %, to už je samozřejmě jen a jen na vás.

Vývoj

Máme radost z příchodu nováčků, kteří se k nám neustále přidávají. Každý den můžete slyšet o další a další spolupráci, o obchodech přijímajících kryptoměny, o využití kryptoměn v mnoha různých odvětvích. Někdo tomu říká anglickým slovem adopce, já dávám přednost výrazu přijetí, popř. akceptování. Je to každopádně zajímavá a napínavá cesta a stále nejsme ani zdaleka v cíli.

  • Někdo by řekl hold (držet), my dáváme přednost slovu HODL.

Bull red, hold, hodl, Peter Brandt, news, bitcoin, analytik, trading, kurz, graf, bullish

Každým dnem se v této bouřlivé oblasti posouváme o kousek vpřed.  Již brzo se budou některé kryptoměny využívat úplně běžně. Mohlo by to znamenat změnu ekonomiky, státní správy, internetu, i našich každodenních životů k lepšímu. Chceme kryptoměny, protože nám nabízejí šanci na lepší svět.

Bitcoin přináší decentralizaci. Umožňuje nám se alespoň částečně osvobodit od bank, protože když hodlujete Bitcoin a máte své privátní klíče, vlastníte ho vy a žádná banka vám ho neodepře či nezabaví. Bitcoin umožňuje zajistit se proti hyperinflaci, ale i běžné inflaci, která je plánovaná centrální bankou. Hodl v době záporných úrokových sazeb nabírá na aktuálnosti, byť stále díky vysoké volatilitě přitahuje spíše odvážné dobrodruhy.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Bitcoin je nejstarší kryptoměna, byl tu první, má nejsilnější síť a už i tradiční investoři začínají do tohoto vlaku nastupovat. Nic nemůže růst stále, takže pokud jste tu, protože očekáváte růst na tisíc milionů dolarů za minci, raději snižte svá očekávání na reálnější hodnoty. Pokud si myslíte, že je pro vás HODL správná volba, určitě zůstaňte s námi. KryptoHodler vás bude zásobit těmi nejzajímavějšími zprávami a novinkami z kryptosvěta a dalšími informacemi, články a videi členů naší kryptokomunity.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku či Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Historie Bitcoinu – Časová osa a události v životě nejvýznamnější kryptoměny [Aktualizace 2021]

3 thoughts on “Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

    1. Děkujeme za komentář, taky si dovolíme vás opravit. V té době vznikly první myšlenky, koncepty a návrhy předchůdce Bitcoinu, ale nic z toho nebylo, proto je Bitcoin první skutečná kryptoměna. O historii jsme obeznámeni, ale co se týče čipových karet, dřív se také používaly na autobus místo peněž a srovnání s kryptoměnou je směšné.

  1. Bitcoin má zjevně vzestupný trend, obchoduje se mezi 1 a 2 standardními odchylkami kolem svého klouzavého průměru.

    Podle CoinDesk byl nejnovější růst cen tažen institucionálními investory. V tuto chvíli nebudu investovat více peněz, ale těším se, jak vysoko to může jít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.