HODL | O Co se Jedná, Kdo je Hodler, Jak Začít Hodlovat a Proč Bitcoin?

HODL, hodler, kryptohodler, HODL!, kryptoměny, Bitcoin

V tomto díle týdeníku HODL si zopakujeme některé základy. Co je to vlastně HODL? Kdo je hodler? Proč hodlovat a proč zrovna bitcoin? Prostě takový malý úvod do teorie hodlování zejména pro nováčky.

HODL

Náš týdeník HODL a celý web KryptoHodler.cz nejsou nazvány jen tak náhodně. HODL je výraz, který původně vznikl jako překlep. Během listopadu roku 2013 Bitcoin rostl více než 5násobně. Následoval prosinec a kurz z tehdejšího ATH klesl skoro o polovinu. V té době si jeden člen diskuzního fóra bitcointalk dopřával whiskey a následně napsal dnes již legendární příspěvek. V nadpise stálo: „I AM HODLING.” Tento překlep se rychle uchytil v kryptokomunitě jako synonymum dlouhodobého držení Bitcoinu, bez ohledu na to, kde je jeho cena.

HODL
Prosinec 2013 – GameKyuubi poprvé napsal HODL (překlep slova hold = držet)

Kdo je Hodler?

Hodler neprodává, nepodléhá panice, neztrácí nervy… Z dlouhodobého hlediska, alespoň dosud, žádný hodler neprodělal. Zatímco trading ve skutečnosti většině lidí způsobí ztrátu. O tom se moc nemluví, ale je to bohužel tak. Ani žádné placené signály a členské skupiny vás zpravidla před ztrátou neuchrání. Tradeři často říkají, že vydělají, i když trh padá. Co vám však zapomněli říct je, že také často prodělají, i když trh roste.

Jestli vám můžu něco doporučit, pokud nemáte v plánu se naplno věnovat studiu tradingu, vemte raději peníze, které chcete vyhodit za placené skupiny, kupte za ně Bitcoin a neprodávejte, ať se děje cokoli. O tyto peníze byste stejně s největší pravděpodobností přišli. A jak se říká, investovat do kryptoměn byste měli jen peníze, o které „můžete přijít.” V roce 2013, kdy bylo poprvé použito slovo HODL, stál Bitcoin necelých 600 dolarů, dnes stojí 10,5 tisíc $.

HODL, hodler, kryptohodler, HODL!, kryptoměny, Bitcoin

HODL – proč a jak začít hodlovat?

Řekněme, že chcete začít, ale vůbec nevíte nic o kryptoměnách, o jejich projektech, ani o tom, proč vlastně vznikly a co je na nich tak dobrého, že stojí za to do nich investovat. V takovém případě je na čase si co nejdřív o kryptoměnách něco zjistit. Hodler je v podstatě investor, který dlouhodobě drží BTC. První předpoklad tedy je, investovat jen do toho, čemu rozumíte. Není však nutné znát technické podrobnosti ohledně kryptografie, stačí základy.

A proč? Na to už si musí každý odpovědět sám. Můžeme však určitě zmínit peníze a důvěru v nové technologie, které by při správném použití a troše štěstí mohly změnit svět k lepšímu. A dost možná i ten váš, při troše štěstí a vytrvalosti.

Hodleři, Bitcoin, tučňák, hodl, hodler, kryptoholer, news, novinky, thug life, boss, btc

Než začnete hodlovat, nastudujte si základy

Tohle je naprosto nejdůležitější bod. Nepokoušejte se nakupovat kryptoměny před tím, než si zjistíte, jak na to a čeho se musíte vyvarovat. V kryptosvětě můžete o své peníze přijít mrknutím oka, je zde totiž extrémní množství různých podvodníků a hackerů. Bez znalostí ohledně správného skladování a odesílání transakcí to taky nepůjde. A ještě jednou, pozor na různé podvodníky!

Je HODL to pravé?

Možná vám bude více vyhovovat trading. Zvažte to. Hodl neznamená, že to bude jednoduché. Je třeba mít extrémní trpělivost. Chce to umět plánovat a taky se svého plánu držet a nenechat se ovlivnit okolím. Den za dnem, týden za týdnem… Trvá to měsíce a roky, jste na to připravení? Když vám tržní cena portfolia začne prudce klesat, nezachvátí vás panika? Bitcoin je vysoce volatilní! Baví vás čekat a něco dlouhodobě plánovat, budovat a stavět?

bitcoin, otázky, lavička, muž, odpovědi, noviny, socha, bitcoinovej kanál, dotazy,

Proč Bitcoin

A vlastně proč kryptoměny? Co nás sem přilákalo? Pomineme li na chvíli programátory a nadšence, kteří sem přišli s první vlnou, když se Bitcoinu ještě všichni pouze smáli a nikdo z velkých společností, bank a politiků ho nebral vážně, tak v drtivé většině případů to budou peníze a určitá touha po lepším životě. Bitcoin má stále potenciál vyrobit hodlerům bohatství, za jejich trpělivost a nadšení.

Hodlujeme a věříme přínosu Bitcoinu pro celý svět. Věříme tomu díky nezfalšovatelnosti, necenzurovatelnosti, blockchainové technologii, omezenému množství mincí a možnostech pro celý svět. Jsme svou vlastní bankou a sledujeme novinky ze světa kryptoměn. Čteme o nové úžasné technologii. Máme radost z příchodu nováčků, kteří se k nám neustále přidávají. Každý den můžete slyšet o další a další spolupráci, o obchodech přijímajících kryptoměny, o jejich využití v mnoha různých odvětvích. Někdo tomu říká adopce, já dávám přednost slovu přijetí, popř. akceptování.

Bull red, Peter Brandt, news, bitcoin, analytik, trading, kurz, graf, bullish

Každý posun vpřed vítáme a těšíme se, že brzo se budou mnohé kryptoměny využívat úplně běžně. Očekáváme změnu ekonomiky, státní správy, internetu, i našich každodenních životů k lepšímu. Chceme kryptoměny, protože nám nabízejí šanci na lepší svět. Bitcoin přináší decentralizaci. Umožňuje nám se aspoň částečně osvobodit od bank, protože když hodlujete Bitcoin a máte své privátní klíče, vlastníte ho vy a žádná banka vám ho neodepře či nezabaví. Bitcoin umožňuje zajistit se proti hyperinflaci, ale i běžné inflaci, která je plánovaná centrální bankou.

Závěr

Bitcoin je nejstarší kryptoměna, byl tu první, má nejsilnější síť a už i tradiční investoři začínají do tohoto vlaku nastupovat. Nic nemůže růst stále, takže pokud jste tu, protože očekáváte růst na tisíc milionů dolarů za minci, raději snižte svá očekávání na reálnější hodnoty. Pokud si myslíte, že je pro vás HODL správná volba, určitě zůstaňte s námi. KryptoHodler vás bude zásobit těmi nejzajímavějšími zprávami a novinkami z kryptosvěta a dalšími informacemi, články a videi členů naší kryptokomunity. A za týden opět v neděli se můžete těšit na další díl týdeníku HODL.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.