Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ukončí bull run Bitcoinu double top? Brandt se obává crashe

V současné době se Bitcoin opět propadl pod psychologický level 50 000 dolarů a mnozí obchodníci se obávají dalších propadů. Peter Brandt si myslí, že se může jednat o double top.

Bublina praskla

Bitcoin je jako buldozer, který se probourá představami lidí o tom, kde by měla být jeho cena. Když v roce 2017 bořil jeden strop za druhým, všichni věřili, že poroste dál a 20 tisíc je jen další zastávka. Řadě z nich kryptoměna zbourala jejich sny a rozdrtila finanční vidiny.

Trpělivost a vytrvalost – to jsou vlastnosti, za které Bitcoin odměnil hodlery, kteří neprodali ve slevě a přečkali bear market 2018 – 2019 (2020 covid crash). Ještě předtím zkušený obchodník Peter Brandt vyhlásil (22. prosince) konec bull marketu 2017:

„Bublina praskla. Býčí trh v BTC na nějakou dobu skončil. Analogický pohled na graf zlata z roku 2011…”

Stejný trader, který dokonale trefil top před 4 lety, nyní hlásí možnost dalšího dlouhodobého downtrendu, ačkoli ne tak přesvědčivě.

Double top

40 let praxe na trzích a vyhlášení posledního bear marketu, to je kvalifikace, kterou nelze ingnorovat. Brandt nyní naznačuje, že by tento cyklus mohl ukončit double top (dvojitý vrchol). Dosud jsme přitom v historii hlavní kryptoměny viděli pouze velmi špičaté vrcholy, které vznikaly mohutnými vlnami retailového FOMO (strach z promeškání).

Na grafu výše vidíme možný double top. Bitcoin nebyl schopen po druhém pokusu projít přes své ATH a mohl by si začít bourat cestu směrem dolů. Brandt zaznačil také supportní level na hodnotách kolem 30 tisíc dolarů.

Kdyby došlo k potvrzení dvojitého vrcholu, cena Bitcoinu by prolomila i hranici 30 000 USD. Následným dnem se pak může ukázat 200-týdenní exponenciální klouzavý průměr (200-týdenní EMA; oranžová vlna v grafu níže). Ten je v současnosti asi o 50 % pod aktuální cenovkou, tedy zhruba 23 500 $.

TIP: Lze změnit maximální množství 21 mil. mincí Bitcoinu?

Závěr

Veterán Brandt představil jeden scénář, který by pro každého hodlera znamenal nutnost obrnit se co nejdříve ocelovým štítem trpělivosti. Pokud se double top potvrdí, může se růst na nové ATH s případným dosažením 100 tisíc $ snadno protáhnout o několik let. Sám analytik však klidní obavy panikařících obchodníků tím, že dokud nebude pattern na grafu dokončen a potvrzen, zajímá ho jen okrajově. Za připomenutí stojí, že řada ukazatelů a on-chain metrik zůstává velmi bullish.

Disclaimer
KryptoHodler se zaměřuje informativní, vzdělávací a zpravodajský obsah z kryptosvěta. Neprodáváme žádné analýzy a nenabízíme finanční poradenství. Investice v kryptosvětě představují zvýšenou míru rizika, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Bitcoin je banka v kyberprostoru provozovaná neúplatným softwarem: Saylor

Bylo vytěženo 90 % celkové zásoby Bitcoinu! Jen 10 % zbývá

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *