Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinový hashrate trhá rekordy po návratu na maxima z května 2021: Zprávy týdne

Vítejte na českém hodlerském webu, začínají Zprávy týdne. Bitcoin v závěru roku opět všechny překvapil a očekávané rally se zatím nekoná. Přesto je hlavní kryptoměna v plné síle a hashrate trhá rekordy.

Visa chce radit bankám o kryptoměnách

Americký vydavatel platebních karet Visa spouští poradenskou službu zaměřenou na banky i obchody. „Jako součást naší konzultační a analytické divize budou finančním institucím, maloobchodníkům a dalším firmám poskytovány rady týkající se virtuálních měn,“ uvedla Visa.

Společnost věří, že její poradenství podpoří masové přijetí kryptoměn, se kterými již má určité zkušenosti. Vlastníci karet Visa mohou platit kryptoměnami u více než osmdesáti milionů obchodníků po celém světě. Za 12 měsíců mezi říjnem 2020 a 2021 zpracovala transakce v kryptoměnách za 3,5 miliardy dolarů, tedy zhruba 79 miliard korun.

„Virtuální měny jsou obrovskou příležitostí k růstu. Budeme se na ně dále soustředit,“ uvedl šéf kryptoměnové divize společnosti pro evropský trh Nikola Plecas.

Bitcoinový hashrate trhá rekordy

V roce 2019 bylo 66 % hashrate Bitcoinu soustředěno v továrnách čínských těžařů. Čína byla největší světovou kryptotěžební velmocí a současně zemí se zdaleka největším podílem na těžbě hlavní kryptoměny.

V první polovině roku 2021 Čína vyhnala těžaře Bitcoinu ze země. Krátkodobě se hashrate BTC propadl až o 70 %

, protože miliony ASIC minerů zůstalo offline. Platí, že čím vyšší je celkový hashrate, tím více energie bitcoinová síť spotřebovává. Výpočetní práce je však nutná – zaručuje Bitcoinu bezpečnost a důvěryhodnost.

Jedna z největších ekonomik světa svým zákazem kryptoburz, transakcí i těžby Bitcoinu neublížila. Bitcoin.com uvádí, že hashrate bitcoinové sítě dosáhl 8. prosince 2021 nového historického maxima (ATH) na hodnotě 194,95 exahash za sekundu. Za několik měsíců se tak bitcoinová těžba zcela regenerovala.

Další změnou, kterou lze pozorovat od maxima hashrate z 9. května, je rozložení síly. Top mining pooly výrazně změnily distribuci. Dnešním největším těžebním poolem je Antpool s 19,39 % globálního hashratu neboli 34,6 EH/s. Na druhém místě je F2pool s 14,16 % hashratu neboli 25,27 EH/s. Třetím největším bitcoinovým poolem je Foundry USA s 13,07 % neboli 23,32 EH/s.

(zdroj: news.bitcoin.com)

TIP: Rok 2140: Kolik by mohl stát Bitcoin, až se vytěží do poslední mince?

Ethereová dominance roste

Druhá největší kryptoměna se od svého spuštění v roce 2015 přetahuje s Bitcoinem o podíl na trhu kryptoměn. Ethereum od začátku roku sílí. Dominance Etherea je nejvyšší od roku 2018 a nadále roste.

Největší altcoin již přesáhl 20% podíl na kryptotrhu a aktuálně zaujímá 21,3 %. Na tyto hodnoty se vyšplhal poměrně plynulým růstem od začátku minulého roku. Bitcoinová dominance pak v tuto chvíli činí 41 % a zatím se Bitcoinu daří nepropadnout pod 40 %.

Pro srovnání – v pondělí 4. ledna 2021 dosahovala dominace Bitcoinu úctyhodných 69,71 %. Altcoiny v čele s Ethereem dohromady tvořily zbylých 30,29 % přičemž samotné Ethereum dosahovalo dominance pouhých 12,83 %.

 

Jak volatilita, hyperinflace a nejistota donutila Venezuelany používat stablecoiny

Lze změnit maximální množství 21 mil. mincí Bitcoinu?

Amazon a Ubisoft vstupují do světa NFT! Má toto odvětví budoucnost?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *