Jak volatilita, hyperinflace a nejistota donutila Venezuelany používat stablecoiny

maracaibo venezuela

Obyvatelé Venezuely se potýkají s hyperinflací a kryptosvět jim nabízí pomoc, ačkoli to není jen Bitcoin.

V hyperinflačním prostředí Venezuely se ukazuje, jak se “tonoucí stébla chytá.” Podle interview zveřejněného na Cointelegraph, zákazníci stablecoinové aplikace pro platby Reserve vyjadřují svou závislost na technologii pro každodenní transakce.

Reserve je nástroj pro směnu fiat měny, jako jsou venezuelské bolívary, za americké dolary prostřednictvím stablecoinu Reserve (RSV). Po prvním roce na trhu ve Venezuele, Kolumbii, Panamě a Argentině má aplikace údajně více než 100 000 týdenních návštěvníků. Více než 8000 obchodníků pak stablecoiny přijímá jako platební prostředek.

Sasha Antunez, neuroložka žijící v Maracay ve Venezuele, vysvětlila, jak používá Reserve v každodenním životě:

„Mám své Reserve dolary uložené v aplikaci. Předpokládejme, že musím jít do supermarketu a mám kolem 20 dolarů. Směnu dělám tak, abych měla na bankovním účtu bolívary a mohla vše zaplatit v supermarketu. Ale také vím, že mohu vzít své bolivary, přeměnit je na Reserve dolary a poté na USDT”

TIP: Propadu ceny Bitcoinu napomohly likvidace pozic za 2,5 mld. $: Zprávy týdne

Advertisement

Pokud lidé dostanou výplatu ve své místní měně a smění ji za dolarem podložený stablecoin, nemusí se obávat prudké devalvace. Vysoká inflace a nejistota přinutila Venezuelany používat cokoli, co je může zachránit. Využívají kryptopeněženky a burzy, PayPal, Zelle nebo nyní i Reserve a další finanční aplikace, které jim umožní směnu za jiné, stabilnější měny, kryptoměny a stablecoiny.

 

Venezuelan: „Použil jsem Bitcoin k zaplacení narození svého syna”

Coinbase wallet nabídne zabezpečení Ledgerem

Amazon a Ubisoft vstupují do světa NFT! Má toto odvětví budoucnost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.