Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Venezuelan: „Použil jsem Bitcoin k zaplacení narození svého syna”

Silný příběh ze země, kde peníze ztrácejí hodnotu každým dnem. Venezuelan ušel kus cesty, aby zaplatil porod svého dítěte a řádnou péči pro něj i pro svou manželku. Použil k tomu Bitcoin.

Venezuelan svědčí o situaci v zemi

Ptali jsme se, kde je krize (recese), přijde letos, příští rok? Jako Venezuelan byste se ale neptali. Země je zmítána hyperinflací a, jak napsal deník The New York Times již v lednu, „Krize ve Venezuele byla roky ve výrobě.” V zemi je to vážnější, než by vás možná napadlo.

V nemocnicích chybí důležité léky, jídlo i vybavení. Nemocnice v zemi jsou „jako něco z 19. století,“ řekl jeden lékař. Venezuela kdysi měla nejbohatší ekonomiku Latinské Ameriky, zásoby ropy větší než Saúdská Arábie a Írán. Nyní lékaři říkají, že hlad zabíjí venezuelské děti znepokojivým tempem, protože v obchodech dochází jídlo.

Venezuelan v zemi zmítané touto hospodářskou krizí říká, že ho život přinutil najít způsoby, jak se chránit. Začal proto přijímat výplatu v Bitcoinu, který je i přes svoji volatilitu mnohem bezpečnější než hyperinflovaný venezuelský Bolivar (VES).

Minimální mzda ve Venezuele je aktuálně 300 000 VES měsíčně, což je asi jen neuvěřitelných 16 USD. Aby se chránili před hyperinflací, přepočítávají zdejší obchodníci a podniky vše na dolary.

Porod zaplatil Bitcoinem

„V týdnu, kdy se narodil můj syn, cena jednoho bitcoinu klesla z 10 000 USD na 8 200 USD. […] V noci před narozením mého syna jsem přenesl BTC na LocalBitcoins, který má úschovnou službu, doufaje, že můj převod bude potvrzen v době, kdy jsem dorazil na kliniku. Rozhodl jsem se obchodovat s osobou, která nabídla nejlepší cenu, použil stejnou banku jako já a měl na platformě dobrou pověst.”

Pokračuje Venezuelan ve vykreslování příběhu. V Bitcoinu měl celé své úspory za velmi dlouhou dobu a když cena klesla, bylo to pochopitelně frustrující. Chtěl počkat, zda se kurz nevrátí zpět nad 10 tisíc. To se však nestalo:

„V případě narození mého syna proběhla výměna BTC za bolivary ráno, kdy moje žena začala rodit.

Z mé strany to byl velmi riskantní krok. Byl jsem si vědom všech překážek, které mi bránily platit kliniku včas, a tak jsem byl během celého procesu nervózní.

Obával jsem se, že osoba, která zahájila obchod, neodpoví, nebo je ještě hůř, že moje banka zablokuje převod, protože je to podezřele velká částka peněz. Moje protistrana poslala šest převodů různých částek ze čtyř bankovních účtů od stejné banky, pravděpodobně proto, aby se zabránilo blokování jakéhokoli jednoho převodu.

[…]

Když jsem dokončil poslední převod, úleva a radost, které jsem cítil, byla úplně překonána v první chvíli, kdy jsem viděl svého syna. Všechna břemena placení kliniky okamžitě zmizela. Přesto jsem byl hrdý a šťastný, že jsem svým Bitcoinem zaplatil náklady na jeho narození vlastním způsobem.”

Úspory za porodnici

Dnešní téma je nezvykle silné. Jde o dojemný příběh muže, který obětoval úspory za nezbytnou péči a bezpečné narození pro svého syna a za slušné zacházení s jeho matkou. Hovoří o tom, jak ho situace ve Venezuele přiměla uvědomit si, jak důležitý byl Bitcoin v jeho životě.

Ačkoli stále věří, že BTC zemi nezachrání, pomohl mu nepřipojit se k těm, kteří vypráví jiné příběhy. Příběhy o podmínkách v přeplněných veřejných porodnicích. Místech se špatně placeným personálem, někdy dokonce nezpůsobilým k výkonu této činnosti. Kde vlivem nedostatečné péče nebo dokonce špatným zacházením se ženami a jejich ponecháním bez pomoci dochází k tragediím.

Porod v soukromé Venezuelské porodnici, kde se 30. září narodil Adrián, stojí nejméně 1500 $.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Manipulace? US regulátoři cíleně nastartovali pád BTC v prosinci 2017!

Zdroj:
https://www.longhash.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *