Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Manipulace? US regulátoři cíleně nastartovali pád BTC v prosinci 2017!

V záplavě zpráv se ukrývá jedna, která vyvolává nebývalé otázky a obavy. Manipulace s cenou Bitcoinu možná nevypadá tak, jak jste si dosud mysleli. Promluvil regulátor, který se účastnil cíleného splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2017.

Manipulace

Je tady jeden příběh, který málem unikl naší pozornosti. V záplavě zpráv se krčí neskutečná věc. Jedná se o událost, ze které vás mírně zamrazí v zádech a která bourá naše iluze o fungování světa. Je čas otevřít oči a připustit si, že pravda může být v rozporu s tím, čemu bychom rádi věřili a co by bylo správné. Někdy se spíše podobá konspiracím.

Trumpova administrativa a BTC

Ptali jste se někdy na otázku, proč dosud nebyly schváleny ETF na BTC? Oficiálním důvodem regulátorů jsou obavy z manipulace, ale proč tedy byly schváleny bitcoinové futures na CME? Pokud je tu obava z manipulace na kryptomarketu, neměly být i tyto finanční produkty zamítnuty?

Tak teď se držte, bývalý úředník CFTC Christopher Giancarlo v pondělí promluvil. Novinářům řekl, že administrativa Donalda Trumpa se rozhodla splasknout bitcoinovou bublinu roku 2017 tím, že umožnila zavedení futures produktů.

V rozhovoru pro Coindesk Giancarlo dále uvedl:

“Jedním z nevýslovných příběhů posledních několika let je to, že CFTC, Finanční správa, SEC a ředitel [Národní hospodářské rady] v té době, Gary Cohn, věřili, že zahájení bitcoinových futures by mělo dopad na splasknutí bitcoinové bubliny. A fungovalo to.“

Co je manipulace?

Bitcoinové futures na CME (Chicago Mercantile Exchange) a ​​CBOE Futures Exchange (CFE) byly vyhlášeny CFTC 1. prosince 2017 a začaly fungovat 18. prosince. Giancarlo řekl, že bitcoinová bublina roku 2017 musí být vnímána v souvislosti s finanční krizí v roce 2008.

Bývalý úředník uvádí, že v té době panovala kritika zůčastněných. Lidé se podle něj ptali, „kde byli [regulátoři] během expanze hypoteční bubliny na nemovitostech a proč neučinili kroky k zapuzení této bubliny, když mohli?” Proto se prý Trumpova

administrativa rozhodla bitcoinovou bublinu splasknout.

Rozhodli se, že na trh přivedou hráče, kteří budou shortovat. Byl to trh „věřících,” který podle nich potřeboval nastartovat tím správným směrem:

“Pokud si myslíte, že je to směšná cena, ale nevlastníte to, neexistuje žádný způsob, jak vyjádřit tento názor. Pokud tento derivát nemáte, pak vše, co máte, jsou věřící [a] je to trh věřících.”

Závěr

Vše co víme, je , že přesně den před spuštěním futures na BTC bylo vytvořeno ATH. 17. prosince 2017 stál Bitcoin cca 20 tisíc amerických dolarů. 18. prosince začaly fungovat deriváty na CME a ​​CBOE. Za 5 dní pak cena klesla o více než 7 tisíc dolarů a následoval roční bear market. Je to dílo neuvěřitelné náhody, nebo jsme byli svědky kolosální manipulace ze strany samotných regulátorů?

Nabízí se hypotetická odpověď. Když SEC hovoří ohledně manipulace, zřejmě to zná nejlépe. Regulátoři v USA se domnívají, že je cena Bitcoinu „směšná” a tak schvalují bearish nástroje, zatímco bullish bitcoinové ETF mají červenou. Tak či tak, nacházíme se ve skutčeně zajímavém období, souhlasíte?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Co číst dále?

#SPPN 29 | Letem světem – USA před „systémovým selháním”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *