Donald Trump Kritizuje Bitcoin a Vadí mu Také Libra

news, info, novinky, kryptonovinky, kryptosvět, aktuality, zprávy, kryptozprávy, trump, donald, donald trump, prezident, breaking, bleskovka, aktualitka, krátká, short, rychle, krátce, stručně

Prezident USA Donald Trump na svém twitteru kritizuje Bitcoin. Hovoří také o kryptoměně Libra, která podle něj dělá z Facebooku subjekt podléhající bankovní licenci.

Trump kritizuje kryptoměny

Bitcoin a ostatní kryptoměny podle Trumpa nejsou peníze. Hovoří o vysoké volatilitě a podložení „vzduchem.” „Virtuální měna Libra bude mít nízké postavení a spolehlivost,” myslí si Trump a dodává:

„Pokud se Facebook a další společnosti chtějí stát bankou, musí požádat o novou bankovní listinu a stát se subjektem všech bankovních regulací, stejně jako ostatní banky…”

Prezident USA dále vysvětluje, že jediná skutečná měna v USA je dolar, který je podle něj silnější než kdy dřív. Tato měna je dle jeho slov zdaleka nejdominantnější na celém světě a vždy to tak zůstane.

O kryptoměnách si Trump mimo jiné myslí, že ve své neregulované podobě slouží k drogovým obchodům a další ilegální činnosti. Na to někteří odpovídají zprávou o nedávné drogové aféře, kdy loď vlastněná regulovanou tradiční společností JPMorgan převážela jednu z největších drogových zásilek v historii USA.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://twitter.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.