Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Blockchain | Top 15 Největších Zaměstnavatelů v Oblasti Blockchainu

Nabídka pracovních míst se zaměřením na technologii blockchain od roku 2013 do 2018 meziročně rostla průměrně o 139 %. V tomto článku si řekneme něco o tom, jak moc velký je zájem o blockchainové talenty a odborníky. Jak už nadpis napovídá, podíváme se také na 15 největších zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají specialisty z této oblasti.

Zájem zaměstnavatelů prudce roste

Mezi lety 2013 a 2018 rostla nabídka těchto pracovních pozic v průměru meziročně o 139 %. Tato data samozřejmě poukazují na růst celého odvětví. Stále častěji slýcháme o tradičních a často velmi velkých společnostech, které se přizpůsobují novým trendům a technologickému vývoji. Přicházející firmy, ale i ty ryze kryptoměnové, s růstem rozšiřují počet zaměstnanců.

Zvýšený zájem pak dále nabízí velmi zajímavé vyhlídky do budoucnosti. Lze předpokládat, že budeme i nadále svědky bezprecedentního růstu, jaký celá tato technologická oblast zažívá. Už to zkrátka nejsou jen kryptoměny samotné, na to si musíme pomalu zvykat. Stále více společností se přidává, aby pracovaly na vlatních blockchainových produktech a řešeních, či aby poskytovaly služby v této oblasti, např. správu krypto kapitálu pro velké investory, atd.

Blockchain Developer je letošní trhák Linkedinu

Nejžhavější pracovní místo od počátku roku 2019 na Linkedinu je Blockchainový vývojář. A to není všechno, teď se držte. LinkedIn US Emerging Jobs Report uvádí, že v roce 2019 vzrostla nabídka pracovních míst souvisejících s blockchainem 33násobně.

Blockchainové odvětví pokračuje v růstu a dalo by se asi hovořit o boomu. Největší nabídka těchto pozic je v USA a Asii. Brzo by pak mohla xepandovat také do dalších oblastí, včetně Evropy.

Top 15 zaměstnavatelů v oblasti blockchainu

Budeme vycházet z dostupných dat dle počtu pracovních míst souvisejích s blockchainem, které byly nově vytvořené od května 2019.

  1. V žebříčku s přehledem vede IBM s 335 nově otevřenými místy od letošního května.
  2. Následuje Oracle se 173 novými pracovními pozicemi
  3. Na třetím místě je pak mezinárodní síť poradenských společností v oblasti daní PWC (PricewaterhouseCoopers) se 143 novými místy. 

Jak můžete sami vidět, jedná se o tradiční velké korporace, které mají obrovský zájem o toto odvětví. Následují společnosti jako Coinbase, Amazon, Ripple či Kraken. Někoho pak možná překvapí, že Microsoft, který patří mezi giganty pronikající do světa kryptoměn a blockchainu, v žebříčku Top 15 zaměstnavatelů chybí.

graf, blockchain, zaměstnavatelé, top, žebříček, zaměstnavatelů,
GRAF: Top 15 blockchainových zaměstnavatelů dle počtu nových pozic od května 2019 (zdroj: Glassdoor.com)

Závěr

Odvětví okolo blockchainu od roku 2013 neustále konzistentně roste a momentálně nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo něco měnit. Tvorba nových pracovních míst v této oblasti je zatím největší v Asii a USA, Evropa by však mohla následovat. Nejrychleji rostoucí firmou z hlediska nových blockchainových pozic je momentálně IBM.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Zdroj:

https://beincrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *