Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Amazon, Facebook a Microsoft | 3 giganti a jejich blockchainové plány

Jak jsme všichni očekávali, zájem velkých firem o kryptoměny a jejich blockchain neskončí jen proto, že občas utrousí nějakou tu nelichotivou poznámku. Giganti vstupují do kryptosvěta. Co to přinese, si netroufnu hádat, ale klidně mi svůj názor napište. Bude to mít pro kryptosvět dobré, nebo špatné následky?

„Kryptoměny jsou podvod,” křičí podvodníci i giganti.

Za každou firmou stojí lidé a lidé se nechovají vždy čestně a poctivě. Někteří z nás lžou, kradou, nebo dělají jiné neetické a zavrženíhodné věci. Bohužel jsme jako společnost ještě nedospěli do bodu, kdy bude takové chování všeobecně odmítnuto. Kdy se od takového člověka lidé odvrátí a dají mu najevo svůj nesouhlas.

Možná už tušíte, proč o tom mluvím. My, kteří sledujeme vývoj nového fenoménu – kryptoměn, jsme měli možnost vidět, jak se mnozí šéfové velkých firem, bank či států chovají velmi pokrytecky, vypočítavě a nečestně.

Kryptoměny na jednu stranu označují za podvod, nesmysl, zakazují je, atd. Přesto pak často titíž lidé a firmy, mnohdy i skuteční giganti, naskakují do rozjetého vlaku ve snaze namazat si trochu medu na chleba, resp. ukrojit kus koláče. Jejich výkřiky se ukázaly být jen pokusem o pošpinění jiných projektů či odrazení potenciální konkurence od kryptoměn a jejich blockchainu.

Giganti vstupují do kryptosvěta

Tak či tak, slovo blockchain je stále v trendech. A giganti i menší firmy vstupují, ať se nám to líbí, nebo ne. Dnes tu máme například Amazon, Facebook a Microsoft. Tato trojice zvučných jmen samozřejmě láká pozornost nás všech.

Amazon nabízí blockchain do firem „na pár kliků”

První ze tří jmenovaných je Amazon a jeho nová služba pro firmy. Jak informoval např. youtube kanál Krypto Online Svet nebo web Kryptosvět.cz, Amazon přichází se službou Amazon Managed Blockchain (AMB). Jedná se o kompletní blockchainové řešení pro firmy, které mohou doslova během pár kliků myší začít testovat využití blockchainové sítě.

Na tomto projektu Amazon spolupracuje, resp. využívá open source kódy Hyperledger a Ethereum. Dle informací na stránkách oddělení (platformy) Amazonu pro webové služby (AWS), je služba použitelná také pro dodavatelské řetězce (jako nabízí např. i VeChain). Zajímavostí je, že jen pár dní před tím, než byl vývoj blockchainové služby loni poprvé oznámen, se šéf Amazon Web Services vyjádřil, že blockchain nemá užitek.

Facebook stablecoin – projekt Libra

Sociální velryba, známá svými zákazy reklam souvisejících s kryptoměnami, již delší dobu plánuje vlastní kryptoměnu. Podle nejnovějších informací, o kterých informoval např. Coindesk.com

, nese tento projekt označení Libra (resp. „Project Libra”). Facebook nyní shání asi miliardu dolarů na zajištění tohoto svého stablecoinu.

Jak už možná víte, nový stablecoin Facebooku je taktéž zaměřen na firmy. Těm by měl umožnit posílat peníze mezi sebou, podobně jako třeba Ripple a jeho kryptoměna XRP. Zajímavostí je, že Facebook v tomto projektu údajně plánuje odstranit poplatky za použití platební karty (cca 2-3%, které platí obchodníci přijímající karty), čímž by mohl velmi rychle vyřadit konkurenci.

Microsoft Azure Blockchain service

Blockchain jako služba, to nyní nabízí Microsoft. Stejně jako předchozí dva giganti, i Microsoft se zaměřuje na firmy. Těm nabízí něco podobného, co Amazon se svým AMB. Jak informoval např. youtube kanál Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu, Microsoft Azure také nabízí možnost tvorby blockchainové sítě „na pár kliků myší”.

TIP redakce: Měsíc s Hodlerem | Druhý měsíc od spuštění přinesl celou řadu novinek

Závěr

Jak už bylo řečeno, giganti si vždy získají pozornost. Nevím jak vy, ale já z toho mám smíšené pocity. Na jednu stranu je určitě dobře, že se o kryptoměnách tímto způsobem velmi rychle dozví široká veřejnost. Nicméně se domnívám, že kryptoměny by především měly pomoct obyčejným lidem a malým firmám. To, čeho jsme zatím svědky, spíše připomíná budování monopolu, resp. oligopolu.

-Kytka (fb stránkasteemitPublish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Video

Níže si můžete pustit časti videí, kde youtubeři informují o tom, jak někteří zmiňovaní giganti vstupují do světa kryptoměn, popř. chcete li, do světa firmeních blockchainů. Po rozkliknutí můžete přejít přímo na daný kanál a dát autorovi videa třeba lajk.

https://youtu.be/194g5sXYyPI?t=784

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *