Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (6. 5.) | Důležité novinky pro NEO a Ethereum, Bakkt, Binance a Craig Wright

Další týden uběhl jako voda a jsou tu nové Krypto zprávy. Craig Wright útočí na Binance ■ Bakkt koupil společnost Digital Asset Custody Company ■ Zeux zalistuje NEO do své peněženky ■ CoinMarketCap odstraní burzy, které neposkytují povinná data ■ NEO oznámilo své plány na blockchain NEO 3.0 ■ 68% celosvětových milionářů již investovalo nebo plánuje investovat do krypta ■ Ethereum Proof of Stake fáze „Zero” se blíží ■ Binance možná spustí obchodování na páku ■ Microsoft oznamuje novou blockchainovou platformu ■ Přední farmaceutické společnosti budou používat blockchain.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Craig Wright útočí na Binance

Již jsme vás informovali o tom, že CZ, CEO burzy Binance, pohrozil Craigovi Wrightovi delistováním Bitcoinu Cash SV a následně tak burza opravdu učinila. Nyní se Craig Wright, který sám sebe označuje za Satoshi Nakamota, zakladatele Bitcoinu, pokouší Binance vrátit úder. Pustil se do ostré kritiky vůči Binance a označil ji za organizaci sloužící k praní špinavých peněz.

Wright v rozhovoru pro Finder prohlásil, že burza zakrývá praní špinavých peněz, a to je způsob, jakým vydělávají peníze. Dále uvedl, že Binance manipuluje s trhem prostřednictvím zpráv. Kdy nejprve pomocí nějaké zprávy pumpne cenu některé kryptoměny a následně ji sama shortuje.

Důvod, proč dle něj byl BCH SV delistován z jejich burzy, je ten, aby mu bylo zabráněno v odhalování těchto praktik. Své obvinění na adresu Binance rozšířil i o podporu drogového průmyslu a obchodování s lidmi.

Toto kopání kolem sebe ze strany hlavního představitele BCH SV zřejmě pramení z popírání prohlášení, že Wright je Satoshi Nakamoto, které přišlo od ředitele Binance nebo třeba i Johna McAfeeho. Každý fanoušek kryptoměn si na toto udělá názor sám a tímto krokem Craig Wright asi mnoho nových příznivců nezískal. Pamatujete na náš článek o tom, jak se kryptokomunita postavila za Hodlonauta, na kterého tento pán vypsal odměnu (ZDE)?

(Zdroj: https://www.ccn.com)

Bakkt koupil společnost Digital Asset Custody Company

Burza, která umožní vstup institucionálním investorům do světa kryptoměn, koupila společnost, která poskytuje služby pro bezpečné držení kryptoměn. DACC má zajistit bezpečné prostředí pro klienty, kteří se nebudou muset bát o své finance. Toto je zajištěno držením kryptoměn na „cold” peněženkách, které jsou offline a zároveň pojištěním do výše 100 milionů dolarů od přední světové pojišťovny.

Spuštění Bakktu bylo odloženo na dobu neurčitou a čeká se na schválení od americké komise pro obchodování komoditních futures.

(Zdroj: https://www.coindesk.com)

FinTech společnost Zeux oznámila, že zalistuje NEO do své peněženky

Díky tomuto kroku mohou držitelé kryptoměny NEO platit u všech obchodníků, kteří přijímají Apple Pay a Samsung Pay. Zeux je první finanční služba typu „vše v jednom,” která poskytuje jednodušší placení.

Zeux obsahuje digitální bankovní účet, investiční produkty a platby v obchodech. Svou aplikaci tato společnost spustila v Británii počátkem dubna. V aplikaci Zeux bude NEO k dispozici od 7. května.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz)

Středa ■ CoinMarketCap odstraní burzy, které neposkytují povinná data

Tato služba chce řešit problém především s falešnými údaji o objemech obchodování z jednotlivých burz. Burzy, které neposkytnou potřebné údaje do června, budou z platformy odstraněny.

CoinMarketCap patří mezi hlavní zdroje dat nejen o kurzech kryptoměn. Nyní bude v rámci transparentnosti požadovat, aby všechny kryptoměnové směnárny a burzy poskytovaly povinná data přes API, obsahující aktuální obchodní data. Kdokoliv neposkytne tyto údaje, nebude zahrnut do kalkulace ceny a objemů na platformě. Změny vstoupí v platnost 14. června.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Čtvrtek ■ NEO oznámilo své plány na blockchain NEO 3.0

Kryptoměna NEO dnes podruhé. Tentokrát je tématem jeho vylepšení a plánovaný přechod na NEO 3.0. NEO je zajímavé i tím, že vyplácí za držení dividendu v podobě kryptoměny GAS. Nyní tuto kryptoměnu čeká mnoho změn a vylepšení.

Spoluzakladatel blockchainové platformy Eric Zhang na svém blogu představil aktualizovaný roadmap, věnovaný především vývoji NEO 3.0. To je nový robustní blockchain, na který se dle plánu přejde ve 2. čtvrtletí příštího roku. Nová verze by měla přinést vyšší propustnost, stabilitu, bezpečnost, optimalizované smart kontrakty a podporu komerčních blockchainových aplikací, což bude jednou z hlavních vizí NEO 3.0.

Co se týče přechodu na nový mainet, není třeba zatím nic podnikat. Až po spuštění a testování, budou zveřejněny pokyny pro přesun coinů (často označován jako swap).

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Pátek ■ 68% celosvětových milionářů již investovalo nebo plánuje investovat do krypta do roku 2022

Průzkum proběhl ve finanční poradenské firmě DeVere, která má přes 80 000 klientů ve více než stovce zemí světa s celkovým majetkem přes 10 miliard dolarů. Z průzkumu dále vyplývá, že více než dvě třetiny jednotlivců s majetkem vyšším než 1,3 milionů dolarů budou investovat do kryptoměn Bitcoin, Ethereum a Ripple.

Důvod, proč se tito majetní klienti o kryptoměny zajímají, je např. neomezení státními hranicemi, což umožňuje, aby jejich aktiva byla dostupná po celém světě. Mezi další důvody patří trend digitalizace, pro který se kryptoměny hodí, dále mezinárodní převody peněz a služby pro lidi bez bankovních účtů. Průzkum proběhl během nedávného obratu na trhu, kdy se Bitcoin poprvé v tomto roce dostal na cenu 5800 $.

Mimochodem, americká společnost Fidelity Investments se sídlem v USA zveřejnila o den dříve nový průzkum, který zjistil, že 22% institucionálních investorů již vlastní digitální aktiva.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Ethereum Proof of Stake fáze „Zero” může být dokončena do 30. června

Vývojář společnosti Ethereum Justin Drake očekává, že stihnou připravit kódové specifikace pro fázi zero. To je název první fáze přechodu sítě Ethereum z Proof of Work na Proof of Stake.

Sharding, druhá důležitá část aktualizace, představuje hlavní funkci škálovatelnosti, která rozděluje zpracování transakcí mezi menší skupiny uzlů. Díky tomu bude Ethereum blockchain schopný zpracovávat více transakcí. Sharding jako první úspěšně zavedla Zilliqa.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Binance možná spustí obchodování na páku pro 9 obchodních párů

Tato informace pochází ze změn ve veřejném rozhraní API této celosvětové burzy. Ty naznačují, že se Binance nejspíš chystá brzy spustit obchodování s pákou, a to pro 9 obchodních párů.

S největší pravděpodobností půjde o: BTC/USDT, BNB / BTC, BNB / USDT, ETH / BTC, ETH / USDT, TRX / BTC, TRX / USDT, XRP / BTC, XRP / USDT. Tuto informaci téměř potvrdil i CEO burzy Changpeng Zhao, který na svém Twitteru podotknul, že inteligence davu je úžasná.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Sobota ■ Microsoft oznamuje novou blockchainovou platformu

Společnost oznámila službu Azure Blockchain, která umožní uživatelům vytvářet blockchainové aplikace v předem nakonfigurované síti. Jedná se o službu pro podniky, kterým pomůže vytvářet aplikace na technologii blockchain. Vytvoření nové sítě by mělo být na několik málo kliknutí.

V oblasti Blockchainu nám tedy začíná konkurenční boj mezi velkými společnostmi, které se předhánějí v tom, kdo vytvoří užitečnější nástroj, použitelný pro jiné společnosti. Něco podobného totiž oznámil i další gigant – Amazon.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Neděle ■ Přední farmaceutické společnosti se rozhodly používat blockchain

Pfizer Inc., McKesson Corporation, AmerisourceBergen Corporation, Premier Inc. a další společnosti se připojily k iniciativě MediLedger. Tato iniciativa usiluje o snížení nákladů, zabezpečení a zjednodušení sdílení dat pomocí blockchainu. Síti se již podařilo vyřešit problém vratek, nebo-li vrácení léčiv, a to protokolem pro vrácení léčiv, který je v souladu s ustanovením zákona.

Údaje účastníků budou sdíleny pouze s vybranými obchodními partnery, blockchainová platforma neprovozuje centrální úložiště dat. Lze také navrhnout systém, kde bude moci pouze držitel licence vytvářet záznamy o produktech.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz)

TIP redakce: Měsíc s Hodlerem | Druhý měsíc od spuštění přinesl celou řadu novinek

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://www.youtube.com/watch?v=7JN7N-LAd3s&fbclid=IwAR0XxE-Ykuzv8Khazai1AmPiwC38MVERJgQBvQaRX8OCMumLuwAaJabYShU

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *