Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

NEO 3.0 roadmap | Spousta vylepšení, nový blockchain mainnet a plánovaný swap mincí

NEO 3.0 přinese mnoho novinek a vylepšení. Aktualizovaný roadmap představuje časovou osu implementace jednotlivých novinek. V tomto článku bude řeč o čínské kryptoměně NEO a plánovaných změnách. Představíme si je, řekneme si něco o plánovaném mainnetu, token swapu a v závěru si společně pustíme video slovenského youtubera, který o tom informoval.

NEO má nový roadmap

Spoluzakladatel kryptoměny a blockchainové platformy NEO Eric Zhang na svém blogu představil aktualizovaný roadmap. Aktualizovaný plán rozvoje se věnuje vývoji NEO 3.0. Časovou osu si můžete prohlédnout zde. Jde o chronologicky uspořádané nejdůležitější kroky, které NEO plánuje v nejbližší budoucnosti.

Co je NEO 3.0

Nový robustní blockchain, na který NEO podle roadmapy přejde ve 2. čtvrtletí roku 2020, kdy bude spuštěn mainnet NEO 3.0. Měl by mimo jiné přinést vysokou propustnost, stabilitu a bezpečnost sítě. Dále si od něj slibují optimalizované smart kontrakty a především pak podporu rozsáhlých komerčních blockchainových obchodních aplikací.

Již dříve se spoluzakladatel kryptoměny NEO Erik Zhang vyjádřil, že právě podpora rozsáhlých komerčních aplikací s technologií blockchain bude jednou z hlavních vizí NEO 3.0. Jak psal např. Kryptoportal.cz, Zhang loni na konferenci, pořádané při příležitosti otevření nové pobočky NEa v Seattlu, komentoval potřebu rozsáhlých firemních aplikací blockchainu takto:

„Navzdory tomu, že blockchainová technologie se vyvíjí již více než deset let, v současnosti žádný blockchain není schopen podporovat komerční aplikace ve velkém rozsahu.“

Jaké novinky a vylepšení NEO 3.0 chystá

NEO se rozvíjí a vyhlídky do budoucnosti jsou celkem nadějné. Mezi plánovaná vylepšení patří tato:

  • dBFT 2.0 (vylepšená verze protokolu „Delegated Byzantine Fault Tolerance”).
  • Snížení nákladů na smart kontrakty a DApps.
  • Vestavěná implementace Oracle (přístup smart kontraktů na internet).
  • Přepracovaný P2P protokol obohacený o funkce, které zvýší stabilitu sítě.
  • NeoVM (virtual machine – pro provádění smart kontraktů).
  • Sjednocení typů transakcí pro zjednodušení architektury smart kontraktů.
  • NeoFS (platforma pro ukládání dat – úložiště mimo blockchain).
  • NeoID (digitální identita jednotlivců a organizací jako přínos pro smart ekonomiku a ochranu soukromí).

Jak se připravit na token swap

Mainnet bude spuštěn za rok, někdy ve 2. čtvrtletí 2020. Do té doby není třeba v této souvislosti žádná akce, kterou by bylo nutné udělat. Teprve až bude spuštěn NEO 3.0 mainnet a proběhne testovací swap na testnetu, bude třeba swapnout mince NEO na novou síť.

O tom vás budeme samozřejmě ještě informovat, až to bude aktuální. Obecně platí, že většinu swapů podporují některé burzy. Uživateli (hodlerovi) pak stačí během swapu přesunout mince či tokeny na burzu, která jej podporuje, počkat až daná kryptoměna migruje na nový blockchain a zase je z burzy vybrat na peněženku, která novou verzi kryptoměny podporuje.

ZEUX a Apple Pay, Samsung Pay

Někde jsem zaslechl následující větu, už si přesně nepamatuji, kdo je jejím autorem (můžete mne doplnit v komentářích). Ta věta tvrdila, že kupovat dnes NEO, je jako kupovat Peercoin v době jeho slávy. Nejsem si jistý, jestli je to skutečně totéž. NEO sice poslední dobou nemá příliš silný marketing, ale je stále živé a vyvíjí se poměrně slibně.

Nedávno jsme například zaznamenali zprávu, že byla přidána podpora mincí NEO na peněženku ZEUX. Což, jak psal třeba Kryptomagazín, umožní všem uživatelům platit kryptoměnou NEO pomocí Apple Pay a Samsung Pay.

-Kytka (fb stránkasteemitPublish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Video

Níže si ještě můžete pustit část videa, kde youtuber na kanále Crypto Invest – Cesta k Bohatstvu hovoří právě o NEO 3:0 roadmapě. Jako vždy platí, že prokliknutím se dostanete přímo na daný ytb kanál, kde můžete autora videa odměnit třeba lajkem.

https://youtu.be/iQn4EaaGgS0?t=321

Info o kauze Tether

Půlnoční pád: Tether obviněn z podvodu a kurz Bitcoinu klesl o 300 dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *